Ücretsiz Akismet Api Key Nasıl Alınır

ucretsiz akismet api alma

WordPress sitelerinin baş belası olan spam ve bot yorumların çok fazla gelmesidir. Herkes bu duruma uğrar ya e-posta kutusu yada yorum bölümü bu spam mesajlar ile dolar taşar. Bunun önüne geçmenin bir yolu Akismet eklentisini yüklemektir. Akismet WordPress sitelerine gelen spam yorumları gereksiz kutusuna atarak sitede yayınlanmasına yada site yöneticisine göstermeden belli bir süre sonra siler.

Bu yazımızda ücretsiz Akismet eklentisi için api key diğer adı ile api anahtarı nasıl alınır ücretsiz bir şekilde onu anlatacağız.

Akismet Eklentisi Nedir?

Akismet Automattic (WordPress’in kendisi) tarafından çıkartılan tamamen ücretsiz bir yorum denetleme eklentisidir. Yani gereksiz veya spam olabilecek yorumları denetler eğer kendi algoritmasına göre bir bot veya otomatik yorumlama ise size göstermeden sessizce siler. Günde bir çok gereksiz ve alakasız yorum geliyorsa sitenizi size aşırı derecede kolaylık sağlamaktadır. Şahsen kendi sitemizde kullanıyor ve şiddet ile tavsiye ediyoruz. Akismet vazgeçilmez bir WordPress eklentidir.

Ücretsiz Akismet Key ( api ) Nasıl Alınır?

Ücretsiz Akismet api key almak için ilk önce WordPress sitenizin admin paneline ulaşmanız gerekmektedir. Admin girişi yaptıktan sonra sol tarafta bulunan Eklentiler bölümüne giriş yapınız. Daha sonra sağ üstten arama bölümüne ” Akismet ” yazmanız gerekmektedir. Eklenti etkinleştirmesini gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki görseldeki bölüme ilerleyiniz. Not: Eklentiyi aktif ettiğinize emin olun.

Aşağıdaki yöntem ile ücretsiz bir şekilde akismet eklentisi için uygulama anahtarı alabilirsiniz. Böylelikle blog ve WordPress sitenize gelen gereksiz yorumları engelleyebilirsiniz.

Ayarlar bölümünün üzerine geldiğinizde Akismet Antispam sayfasına gidiniz.

ayarlar

Akismet eklenti sayfasına girdiğinizde ” Api Anahtarını Al ” ibaresini olan butonu tıklamanız gerekmektedir. Bu butonu tıkladığınız da WordPress sayfasına yönlendirileceksiniz. Eğer bir WordPress hesabınız var ise giriş yapın, eğer bir WordPress hesabınız yok ise kayıt olmanız gerekmektedir.

akismet api al

Bir Kişisel Abonelik seçin … daha sonra yıllık ödemek istediğiniz ücreti seçebileceğiniz bir ekran gelecek karşınıza burada bir kaydıraç var onu sıfır olacak şekilde geriye doğru seçin. Böylelikle Akismet API anahtarı ücretsiz bir şekilde size verilecektir. Dilerseniz API anahtarını belli bir bağış yaparak da satın alabilirsiniz. Bu tamamen sizin bütçenize bağlı. Biz bu yazımızda ücretsiz akismet api key almayı anlatma gereği duyduk.

API anahtarınızı kopyalayın ve bunu admin panelinizden Ayarlar’a gidin, ardından Akismet Anti-Spam. “API Anahtarı ile Bağlan” a tıklayın.

akismet bağlama

Akismet API keyinizi ücretsiz diğer blog siteleriniz de kullanabilirsiniz. Unutmayın yorum denetleme işlemini bazen spama atabiliyor yorumları silmeden önce lütfen spam kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın.

Cevap ver