Anahtar Kelime Nedir?

anahtar kelime nedir 1

Meta anahtar kelime etiketi, arama motorlarının web sitesinin hangi terimler için sıralanması gerektiğini belirlemesine yardımcı olmak olmaktadır. Daha önceleri anahtar kelimeleri yoğun olan web siteler sıralamada çok etkili olmaktaydı. Google bu orana bakıp siteyi sıralamaya alırdı. Ama artık öyle bir şey imkansız ve Google bu oranı artık ciddiye almıyor ama yinede anahtar kelimelerinizi metinlerin içerisinde aktif olarak geçirmeyi unutmayın.

Google Anahtar Kelime

Anahtar kelimeleri geçirdiğimiz biz örnek:

<meta name ="keywords" content="SEO danışmanları, SEO ajansları, dijital pazarlama ajansları, seo uzmanları">

Meta anahtar kelime ve SEO

Meta anahtar kelimeler etiketi 2009 yılından bu güne kadar etkisini kaybetmiştir ve Google bunları artık dikkat etmemektedir. Ayrıca bir çok firma bu ve web sitelerde bu etiketi görmezsiniz. Çünkü SEO’ya artık bir etkisi olmadığı için kullanılmamaktadır. Bunu aksini iddaa eden bir çok kişi olsa da gerçek olan şey artık head bölümünde bu etiketi kullanmanız sıralamanızı arttırmayacaktır.

Anahtar kelime planlayıcı

Anahtar kelimelerinizi kesinlikle düşünerek seçmeniz gereklidir. Hatta Google’in servisi olan anahtar kelime planlayıcı aracını kullanmanız da fayda vardır. Bir çok ücretsiz anahtar kelime planlayıcı hizmet sunan firmalar mevcut bunları arama yaparak içerik ve yazılarınız için düzenli ve bir o kadar da içerik ile alakalı anahtar kelimeleri seçmeniz öneririz.

Anahtar kelime aracı

Google Trends anahtar kelime aracı ile ihtiyacınız olan ve içeriğinize uyan anahtar kelimelerin aranma oranlarını görebilir ve içeriğinizi buna göre optimize edebilirsiniz. Çünkü aranma yapılmayan ve potansiyeli düşük kelimeler ile ziyaretçinizi arttıramazsınız. Ücretsiz anahtar kelime aracını kullanarak başarılı içerikle üreteceksiniz.

Cevap ver