En Sık Kullanılan Backlink Programları ve Web Siteleri

otomatik backlink programi

Günümüzde hemen hemen her iş için oluşturulan bir bilgisayar programı mevcut. Hal böyle olunca da Backlink içinde bir kaç bilgisayar yazılımı (programı) da bulunuyor. Bu yazımızda en sık kullanılan Backlink programları ile ilgili bilgi vereceğiz. Ama önce bir kaç soruyu cevaplamamıza izin verin.

Backlink Programı Var mı?
Evet bir kaç tane Backlink için kullanabileceğiniz program var.

Backlink alırken genellikle insanlar kaliteli yerlerden almaya özen gösterirler. Bunun başlıca nedeni ise web siteleri spam olarak algılanmasın, yüksek trafik getirsin yada aramalarda sıralamaları yükselsin isterler. Backlink için yazılmış programlar genellikle belli sitelerden yada belli sayfalardan otomatik şekilde link oluşturacağı için, buradan alınan backlinkler (geri bağlantılar) genellikle spam olarak algılanmaktadır.

Backlink Oluşturucu

Otomatik Backlink Oluşturucu Var mı?
Evet otomatik şekilde backlink oluşturucu siteler ve programlar mevcuttur.

Backlink almanın bir çok artısı vardır. Bunların bazıları hızlı bir şekilde indeks almanıza olanak tanır ve Google arama sonuçlarınıza etki eder. Bu etki karşılığında bir tepki yaratır, sıralamalarda yükselmeye başlarsınız. Ama otomatik şekilde oluşturulan backlinklerin size bir artısı olmayacağı gibi mevcut organik sıralamalarınızda da gerilemeye başlarsınız. Bu gerçekten facia demektir.

Backlink İçin Kullanılan Programlar

  • MoneyRobots
  • ScrapeBox V2

Backlink için kullanılan programlarının başında hiç şüphesiz Money Robots ve Scrapebox V2 vb. isimli yazılım geliyor. Bu şuan ücretsiz olsa da spam link üretmek için mükemmel çözüm sunuyor. Bir çok paravan blog açıp yazdığınız makaleleri otomatik olarak yayınlıyor ve sizin sitenize link gönderiyor. Bir kaç ayar ile paravan bloglar açıp yazılarınızı gönderebilirsiniz.

Money robots ve benzeri otomatik backlink oluşturucu programların kullanımı kısa sürede sitenizin sıralama kaybetmesine neden olacaktır. Çünkü bu gibi siteler aşırı link çıkışı yapılan ve özellikle yasal olmayan sitelerin olduğu bölümlerden link çıkışı vermektedir.

Bu yüzden backlink almak istediğiniz siteleriniz için kesinlikle kullanmamanızı önermekteyiz.

Peki ama otomatik backlink oluşturucu siteler var onlarda mı zararlı? Evet inanmak istemezseniz bile gerçekten zararlı.

Otomatik Backlink Siteleri

Google üzerinde ufak bir araştırma yaparak otomatik backlink oluşturan Türk ve Yabancı sitelerde bir buton ile site adresinizi yazarak backlink al veya backlink oluştur tuşuna basarsınız. İşte o tuşa keşke basmasaydım diyeceğinize o kadar eminiz ki 🙂 çünkü bu tür uygulamalar siteye inanın yararı olmuyor. Bu yüzden kaliteli yerlerden manuel şekilde kendiniz link alın. Otomatik alınan backlinkler Google tarafından yakın bir tarihte keşfedilip, sitenin sıralamasını düşürmektedir. Bunun nedeni şu siz Google’in ilk kuralını ” Beni kandırma ” ihlal ettiğiniz için ceza alırsınız. Google tarafından ceza aldıktan sonra çok az web site eski düzenine dönebiliyor.

Eğer bir backlink ihtiyacınız varsa İletişime geçtiğinizde sizin için uygun yerlerden tamamen manuel bir şekilde backlink almanıza yardımcı olabiliriz.

Ayrıca şu yazılarımızı da okumanızı şiddet ile öneriyoruz.

Otomatik Backlink İle İlgili Sorulan Sorular

❓ Otomatik Backlink Ne İşe Yarar

Otomatik backlink alımları, sitenize farklı sitelerden link çıkışı yapmasına olanak tanır. Bu backlinkler genellikle Google tarafından hoş karşılanmaz.

❓ Backlink İçin Program Var mı?

Backlink almak için özel olarak yazılmış Windows programları mevcuttur. Bu programların genellikle kullanılması sitenize zarar verir.

❓ Otomatik Backlink Oluşturan Siteler Faydalı mı?

Backlinkler her ne kadar sitenize yararı olsa da, otomatik oluşturulan (web siteler aracılığı ile) asla sitenize fayda sağlamayacaktır. Çünkü bu tür web siteler aynı yerden günde yüzlerce backlink çıkışı yaptığı için sitenize faydalı olmayacaktır.

Cevap ver