Nasıl Yapılır?

(ÇÖZÜM) Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system.

Merhaba sevgili Dostlar,

GTA 5 (Grand Theft Auto V)  güncellemesi geldi ve herkes güncelleme yapmak üzere belkide yaptı.

Grand Theft Auto V güncellemesinde bir çok kullanıcı veya oyuncu Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system. hatası aldı. Bu hata abartılacak veya oyunu sildirecek bir hata değil aslında hatanın tek nedeni GTA’nin yerel disk C nin içindeki Program Files klasöründe kurulu olmadığı.

Farklı bir diske yada farklı bir klasöre oyunu kurdu iseniz bu hatayı alırsınız. Şimdi Gelelim Sorry, Grand Theft Auto V isn’t installed on this system.  çözümüne.

Bu sorunun tek çözümü .bat uzantılı bir dosya oluşturmanız içine aşağıdaki kodu yazmanız böylelikle bu hatadan kurtulabilir ve %100 çözüme ulaşabilirsiniz.

Yapılışı; Not defterini açın masaüstünde aşağıdaki kodu içine yapistırın ve masaüstüne gtav.bat olarak kayıt edin. Yani not defterini kayıt ederken gtav.bat olarak yazın. Sonra çift tıklayarak çalıştırın karşınıza kayıt defterini değiştirmek istiyorsunuz diye bir uyarı çıkar kabul edin.

Kodun içinde INSTALLFOLDER olan yerde D:\\GAMES\\GTAV yazan yere bilgisayarınızda nerede kurulu ise GTA orayı yazın bende d’de Games klasörünun içinde GTAV klasöründe kuruluydu.

.bat içeriği

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V] “InstallFolder”=”D:\\Games\\GTAV”
“PatchVersion”=”1.0.331.1”
“Language”=”en-US”
“Game Version”=”\”1.0.331.””
“Game Type”=”Digital”

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\rockstar games\Grand Theft Auto V\”1.00.0000″]

burada önemli olan şey. Installfolder olan yerdeki yani D:\\Games\\GTAV olan yere kendi bilgisayarınızda kurulu olan GTA 5 yolunu göstermeniz sonra kayıt edin. bat olarak çift tıklayın tamam tamam deyin. Bu kadar basit güncelleme sorunsuz kurulacaktır.

NOT: Eğer bu şekilde sorununuz çözülmez ise D:\Games\GTAV yazan yere GTA’nın kurulu olduğu dizini tanıttın araya bir tane \ değilde \\ yapın. Örnek: D:\\Games\\GTAV gibi.

Güncelleme 27.12.2019 21:45: Eğer oyununuzda Türkçe yama varsa Oyun Online yada Single’ye girerken Çalışmayı durdurdu hatası alabilirsiniz. Yamayı kaldırıp giriniz.

Etiketler

Mustafa IŞIK

Merhaba ben Mustafa IŞIK, uzun zamandır #Google ve #Yandex arama motoru için araştırmalar yaparak, sizin için basitleştirilmiş teknik SEO notları tutuyorum. Aynı zamanda Rap müzik kültürü ile ve Ormanda kamp yapmaktan hoşlanırım. Bana Kahve ısmarlayıp beni yakından tanımak isterseniz sosyal sayfalarımdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı