Mobil İçerik
Trend

iPhone’lar da Mavi Ekran Hatasının %100 Çözümü

Güncelleme: 19.01.2020 / 19:17
Güncelleme Notu; iPhone Mavi Ekran hata çözümü için makalenin ön izleme resmi değiştirilmiştir.

Merhaba sevgili okurlarımız bugün size başımıza gelen iPhone telefonumuzda mavi ekran hata sorunu ve çözümü anlatmak istiyoruz ve faydası olacağını düşünüyoruz. İphone Mavi ekran hatası güncelleme sonrası kırmızı ve mor ekran olduğu da görünmüştür neden oluşuyor bunu hep beraber bugün çözelim.

Mavi Ekran hatası neden yapar?

Bu sorun ilk başta İphone 5 modellerinde ve 5s modellerinde görülüyordu şimdi İphone 6 ve İphone 6 Plus ve İphone 7 modellerinde mavi ekran hatası görünmeye başlandı. İlk göründüğü telefon İphone 5s ve İOS 8 sürümlerinde. Apple’a uzun bir süre boyunca bu sorunla ilgili binlerce hatta on binlerce mail gitmiştir ve bu sorun çiğ gibi büyüyüp durmakta.

İphone Mavi Ekran Hatası için Apple ne diyor?

Apple iphone mavi ekran için bir açıklama yapmadı henüz ama yazılımsal sıkıntı olduğu belli. Burada bu sorunun neden yaptığını ve çözümünü tek tek deneyerek mavi ekran sorununu çözeceğiz.

Lütfen okumaya devam edin sorununuzu çözeceğim.

Mavi Ekran ve Kırmızı Ekran İphonelar için Çözüm Önerileri

iphone mavi ekran
Bir Mavi Ekran Almış iPhone Telefon

İphone Mavi Ekran Çözümleri

1– Telefonunuzu tamirciye verdiniz mi?
Eğer cevabınız evet ise sorun bundan kaynaklanıyordur nasıl mı? İşlemcinin üstünde bir koruyucu metal var bu koruyucu metal 4 vida ile tutturuluyor.

3 vidanın boyutu aynı yalnız sağ alt vida kısa eğer tamirci arkadaş sağ alt tarafa uzun vida tutturmuşsa buda işlemciyi kasıyor telefona mavi ekran bundan dolayı verebilir. İyi bir İphone servisine cihazınızı gösterin. Eğer tamir görmedi ise cihazınız okumaya devam edin.

2– İOS sürümünü güncelleyin. iOS sürümünü tam yüklenmemiş olabilir eksik dosya ile sürüm yükseltmesi yapılmış olabilir. Mevcut sürümünüzü güncelleyin. Eğer son sürümse okumaya devam edin.

3-Telefonunuzun backup alın (yedek alın) sonra telefonunuzu kapatın. HOME+POWER tuşuna basılı tutarak açın (7-8 saniye) sonra elinizi power düğmesinden çekin (not:HOME tuşundan çekmeyin.) cihaz DFU Modda açılacaktır. Cihazınızı bilgisayara bağlayın iTunes programını açın daha sonra geri yükleme ile cihazınızı restore yapın veya sıfırdan kurun.

4– Cihazınız jailbreaklımı? Cevabınız evet ise Jailbreak’ı kaldırın 3.sırayı tekrarlayın ve tekrar jailbreak işlemini yapın. Not: Yeni sürümde Jailbreak olmayabilir buna dikkat ederek sıfırlama yapın.

5– Son ve etkili yöntem: Cihazınızı kapatın ve açın elmadan sonra mavi ekran veriyorsa tekrar kapatıp açın ve tekrar ve tekrar 5.ci denemede sorunsuz açılacaktır. App Storeden program oyun vb indirin. Bir kaç arama yapın mesaj atın ayarları değiştirin kısaca bir çok işlem yapın. Cihazınız düzelecektir. Eğer tüm bunlara rağmen 2 alternatif sunabilirim.

Alternatifler Çözümler.
Apple Support (destek) birimi ile iletişime geçin. İletişime geçmek için burayı tıklayabilirsiniz.

Arkadaşlar sizde farklı bir şekilde sorununuzu çözdü iseniz yorum kısmından bize ulaşarak halen sorunu çözemeyen arkadaşları da bilgilendirelim.

Etiketler

Mustafa IŞIK

Merhaba ben Mustafa IŞIK, uzun zamandır #Google ve #Yandex arama motoru için araştırmalar yaparak, sizin için basitleştirilmiş teknik SEO notları tutuyorum. Aynı zamanda Rap müzik kültürü ile ve Ormanda kamp yapmaktan hoşlanırım. Bana Kahve ısmarlayıp beni yakından tanımak isterseniz sosyal sayfalarımdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı