Nasıl Yapılır?Wordpress

WordPress Kullanıcı Bilgilerini phpMyAdmin’den Değiştirme Nasıl Yapılır?

Genellikle WordPress sitenizin Admin bilgilerini çok fazla değiştirirsiniz. Yada uzun bir süre girmediğiniz de wp-admin bilgilerini unutabilirsiniz. Bazı durumlarda sunucunuz E-posta gönderimi için yapılandırılmamış ise parola sıfırlama E-postası gelmez. Böyle durumlarda tek çare WordPress veritabanından kullanıcı şifresini değiştirmeniz gerekir.

HATA: E-posta gönderilemedi. Siteniz e-posta göndermek için doğru yapılandırılmamış olabilir. Parolanızı sıfırlamak için destek alın. gibi bir hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu hata WordPress sitenizin e-posta gönderim ayarı yapılmadığı için e-posta gönderemeyince bu hatayı sizlere sunar.

WordPress Admin Şifresi Sıfırlama


Eğer böyle bir hata alıyorsanız yapmanız gereken tek şey veritabanı üzerinden WordPress şifrenizi sıfırlama yapmak. Eğer Hosting bilgilerinizi biliyorsanız ilk önce phpMyAdmin’e giriş yapmanız gerekiyor. Bazı cPanel veya WHM üzerinden her hangi bir bilgi gerekmeden direk buna bağlabilirsiniz.

Bazı durumlarda sizden kullanıcı adı ve şifre ister. Bunun gibi durumlarda ilk önce ftpye Filezilla yardımı ile bağlanmak ve wp-config.php dosyasına sağ tıklayıp düzenliye tıklamak. Burada ” /** MySQL database username */ ve /** MySQL database password */ ” bölümleri phpMyadminin sorduğu kullanıcı adı ve şifreniz.

Daha sonra Veri tabanına bağlandıktan sonra sağ tarafta bulunan veritabanı tıklayıp altlarda wp-users tablosunu bulup bir kez tıklamak.

wp-users

Karşınıza çıkan bölümde sitenizde kayıtlı olan kullanıcılar çıkacaktır. Burada Admin olan bir kullanıcının şifresini değiştirebilir yada yeni bir kullanıcı açabilirsiniz.

Aşağıdaki kırmızı işaretlediğim yere tırnak içindeki md5 şifresini ” e10adc3949ba59abbe56e057f20f883e ” kopyalayıp yapıştırdığınızda şifreniz ” 123456 ” olacaktır. Böylelikle admin panelinize ulaşabilirsiniz.

Not! Şifrenizi panelinize girdikten sonra değiştirmeyi unutmayınız

md5

Böylelikle WordPress sitenizde unutulan parola sıfırlama işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Etiketler

Mustafa IŞIK

Merhaba ben Mustafa IŞIK, uzun zamandır #Google ve #Yandex arama motoru için araştırmalar yaparak, sizin için basitleştirilmiş teknik SEO notları tutuyorum. Aynı zamanda Rap müzik kültürü ile ve Ormanda kamp yapmaktan hoşlanırım. Bana Kahve ısmarlayıp beni yakından tanımak isterseniz sosyal sayfalarımdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı