Pazarlama
Trend

2020 YouTube Üzerinden Para Kazanma Rehberi

2020 yılına özel olarak oluşturmak istediğimiz Youtube üzerinden para kazanma rehberi ile yaratıcı kişiliğinizi kullanarak Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu alanda yapmanız gerekenleri yazıp size bu meşakkatli yolda yardımcı olmak istiyoruz.

Öncelikle hangi alanda, nasıl videolar çekeceğinize karar vermelisiniz. Hazırda bir arşiviniz varsa eğer işiniz daha kolay gözüküyor. YouTube üzerinden para kazanmak için öncelikle bir Youtube kanalı açmalısınız. (1k (1000) abone sayısına ulaşana kadar para kazanamazsınız yeni güncellenen Youtube yasalarına göre 1K olmadan para vermiyorlar. Bilginize)Kaliteli bir içerik oluşumu üzerine çeşitli hazırlıklar yapmanız gerekiyor. Kanal tasarımı, videolar için introlar, simge, kanal kapağı vb. kanal logosu gibi işleri yaparak ana başlangıcınızı yapabilirsiniz.

Youtube kanalınızı açtıktan sonra bir Google Adsense hesabı açmanız gerekiyor. Kendi mail hesabınız üzerinden açabilirsiniz. Adsense hesabınızı açtıktan sonra bu hesabınızla Youtube hesabınızı senkronizasyon etmeniz gerekiyor.

Onu da içerik oluştur bölümünden yapabilirsiniz. Ardından içeriklerinizi aksatmadan yüklemeniz gerekiyor. Videoları elinizden geldikçe seri bir şekilde ve hiç pes etmeden yüklemeniz gerek. Sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte. İçerikleri kendiniz üretmelisiniz, sağdan soldan videolar alıp yükleme yaparsanız YouTube bunu kolaylıkla tespit edebilir ve bu aldığınız 3.kişilere ait videolar telif yiyerek (Telif yediğiniz videolardan reklam ücretleri telif atan ajanslara gidebilir veya reklam gösterimi olmaz) en kötüsü bir kaç kez telif yediğinizde hesabınızı kapatabilir.

YouTube Üzerinden Para Kazanma Rehberi

Youtube abone ol

İçerik yüklemeye başladıktan sonra çok sabırlı olmalısınız çünkü başlarda çok az sayıda aboneniz olacaktır. Sabretmek, işe başladığınız anda karşınıza çıkacak olan ilk engel olacaktır. Abone sayınızın az olmasına küsüp, içerik yükleme işlemlerinizi aksatmamalısınız. Youtube kendisine sadık olup sürekli bir şekilde video yükleyen kanalları ön plana çıkartmaya başlıyor.

Her gün ya da iki günde bir video yüklemek hiç kolay bir şey değil. Partnerlere üye olmak önemli bir adım sayılır. Partnerler, belirli kanalları bünyesine alıyor. Eğer sabredip, abone sayınızı artırıp, özgün içerik üretmeye sürekli devam ederseniz Youtube ile partnerler aracılığıyla daha kolay iletişime geçebilir ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmanın yolu özgün içerik üretmekten, özgün videolar yayınlamaktan geçiyor. Oyun kanallarının çok fazla olması, oyun kanalı açacak olanları hüsrana uğratabilir.

Kendi yaratıcılığınıza güvenerek, oyun dışında farklı işleri kapsayan bir video konseptiyle abonelerinizin karşısına çıkmanız gerekiyor. Youtube üzerinden para kazanmak kolay bir iş gibi görülse de, işin içine girdiğinizde bu işin hiçte kolay olmadığını göreceksiniz. Zaman içerisinde bu yazımıza nasıl videolar için seo çalışması yapılması gerek anlatacağız.

Etiketler

Mustafa IŞIK

Merhaba ben Mustafa IŞIK, uzun zamandır #Google ve #Yandex arama motoru için araştırmalar yaparak, sizin için basitleştirilmiş teknik SEO notları tutuyorum. Aynı zamanda Rap müzik kültürü ile ve Ormanda kamp yapmaktan hoşlanırım. Bana Kahve ısmarlayıp beni yakından tanımak isterseniz sosyal sayfalarımdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı