Kişisel Blogların Sosyal Medya Hesapları Nasıl Yönetilmeli?

sosyal medya yonetimi

Blog açan ve bu işi gerçekten önemseyen insanların, aynı zamanda nasıl sosyal medyayı kullanacağı ve blog ile ilişkisini nasıl kurması gerektiği de çok önemlidir. Sosyal medya hesapları blog için bir tanıtım aracı olabilirken aynı zamanda da hesaplar blog konularına hitap edebilmelidir. Bir arada yürütüldükleri süre boyunca, kişisel blog hesapları çok daha fazla insana hitap edebilir ve daha da etkili hale gelebilir.

kişisel blog

Konu Uyumu Çok Önemli

Blog içeriği ile sosyal medya hesaplarının içeriği arasındaki uyum çok önemli. Örnek vermek gerekirse; moda içerikli bir blog için sosyal medya hesabından da modayı destekleyen konularda paylaşım yaparak ve sonucunda blog sayfasına yönlendirerek daha fazla insana hitap edilebilir.

Konu uyumu aynı zamanda kişinin işi konusundaki tutarlılığını gözler önüne serer. Farklı konularda yürütülen sosyal medya hesapları ve bloglar için, aynı kişiye ait olduğunu vurgulamak zor olacaktır. Bu konuda sadece konu uyumu değil, sosyal medya hesabı ve kişisel blog adı, kimlik bilgileri gibi içerikler de aynı şekilde oluşturulmalıdır.

sosyal medya 2
sosyal medya 2

Sosyal Medya Hesapları Blog İçin Tanıtım Aracı Olabilir

Blog adresini ön plana çıkartmak ve tanıtımını sağlamak için, sosyal medya hesapları aracı olarak kullanılabilir. Bu konuda mutlaka hesaplar üzerinden blog sayfasına yönlendiren ve sayfa içeriklerini tanıtan paylaşımlar eklenmelidir. Her gün hesaplar üzerinden güncel kalmak da, akla getirecek nitelikte değer taşır.

Günümüzde insanlar bir kişisel blog açtığı zaman bunu büyütmek istediğinde, kendi tanıtımını bizzat kendi sosyal medya hesaplarından gerçekleştirir. Böylelikle takipçileri de blog adresini keşfeder.

Birbiriyle bağlantılı olması her iki platformunda da daha fazla ziyaretçiye sahip olmasına olanak tanır. Aynı şekilde blog içerisinden de kişisel sosyal medya hesaplarının tanıtımı ve yönlendirmesi gerçekleştirilebilir.

Facebook sayfanız da kesinlikle diğer platformaların linkleri de olması lazım. Facebook, Twitter Instagram ve adını sayamadığım bir çok sosyal medya hesaplarınızı birbirine bağlamayı, buradaki takipçileri diğer platformlarda da takip etmelerini tetiklemelisiniz.

Cevap ver