Gaziantep
360° Creative Ajans
facebook reklamlari
facebookmessenger

İşletmeniz için Facebook Reklam Hizmetleri

Facebook reklam hizmetleri, işletmenizin çevrimiçi takipçiliğini oluşturmasına, marka bilinirliğini artırmasına ve dünyanın en büyük sosyal medya ağıyla müşteri adayı oluşturma ve gelir artırma konusunda geliştirmesine yardımcı olur.

Facebook Reklamları Messenger Reklamları

Baytronik olarak, işletmenizin Facebook’tan tam anlamıyla yararlanabileceğiniz şekilde Facebook reklam hizmeti veriyoruz. Stratejinizi oluşturmaktan, Facebook reklam metinlerinden, reklam görseline kadar birçok konuda yardımcı oluyoruz.

Facebook reklam maliyetini, niçin reklam vermeniz gerektiğine kadar tüm bilgileri öğrenmek için bu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca detaylı bilgi almak ya da hemen iletişime geçmek için 0551 598 5198 numaramızı arayabilir ya da İletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Neden Facebook Reklamlarını Kullanmalıyız?

Facebook’ta hesap oluşturmanın yanında, Facebook reklam hizmetlerine de bir bütçe ayırmak birçok avantajı beraberinde getirir.

 • Dünyanın en büyük sosyal medya sitesinde müşteri kazanın.
 • Google AdWords’e göre tıklama başı maliyet (TMB) düşük.
 • Hedef kitlenize ulaşmak derinlemesine reklamlar oluşturun.
 • 1 ₺ gibi bir ücrete potansiyel müşteriye ulaşın (telefon ve adreslerine göre).
 • Web sitenizi daha önce ziyaret etmiş insanlara reklam yayınlayın.
 • Ortalama 50 ile 100 ₺ arasında sayfanızın hayran kitlesini arttırın.
 • Facebook reklamları üzerinden web sitenize ziyaretçi çekin.

Facebook reklam yönetimi hizmetlerimizi kullanmaya başladığınız andan itibaren şu avantajlardan da yararlanırsınız;

 • Nitelikli sosyal medya uzmanlarından uzman tavsiyesi.
 • Yılların deneyimine dayalı rekabet stratejileri.
 • Kampanyanızı geliştirmek rakiplerinizin derinlemesine analizleri.

Facebook reklam hizmetleri sağlayan Baytronik size mükemmel avantajlar sağlar. Sıfırdan reklamlarınızın oluşturulması, hedef kitlenizin belirlenmesi, doğru reklam metinlerinin kullanılması ve performans değerlendirilmesi gibi. Hedef kitlelerinizi tanımlamak ve bu kişilere ulaşmak için en iyi stratejiyi bulmak için sizinle birlikte koordineli bir şekilde çalışacağız.

Bizimle, işinizi sosyal medya için en iddialı hedeflerine ulaşacak.

Kimler Facebook reklam yönetimi hizmetlerini kullanmalıdır?

İş yerinizin Facebook reklam yönetimi hizmetlerine yatırım yapıp yapmaması gerektiğinden emin değil misiniz?

Facebook Reklam Vermek İçin Nedenler

Bir Facebook reklam ajansı ile çalışmak, aşağıdakileri arayan tüm işletmelere kesinlikle önerilir. Çünkü işi, ustasına bırakmak kafanızın rahatlığa ulaşmasına yardımcı olur.

 • Facebook üzerinden marka bilinirliğinizi kolaylıkla büyütün.
 • İşletmenizi Facebook’ta tanıtmak için zamandan tasarruf edin.
 • Facebook’ta geleneksel reklamcılığın ötesinde yaptığınız reklamların performansını izleyebilirsiniz.
 • Facebook reklamları verdiğinizde bünyemizde bulunan sosyal medya uzmanlarından tavsiyeler de alırsınız.
 • Rakiplerinizden geride kalmaz hatta 1-0 önde başlarsınız.
 • Reklam tıklamalarını, harcamaları ve dönüşümleri optimize edersiniz.
 • Başarılı Facebook reklam kampanyaları oluşturursunuz.

Facebook reklam hizmetlerinin sizin için uygun olup olmadığına hala karar veremediyseniz hemen şimdi bize ulaşın. İşletmenizi ve hedeflerinizi ve bize anlatırsanız, uzmanlarımız sizin için hangi reklam platformunun uygun olup olmadığını size bildirir.

Facebook Reklam Yöneticisi

Temelde reklam performans ölçümleri farklılık gösterse de hemen hemen hepsi ortalama bir rakam sunmaktadır. Örneğin Facebook reklamlarında Facebook reklam yöneticisinde aşağıdaki ölçümleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gösterim
Sonuçlar (tıklamalar, görünümler, etkileşimler sonrası, dönüşümler, vb.)
Sonuç başına maliyet
Sonuç oranı (tıklama oranı, dönüşüm oranı)

Facebook Reklam Yöneticisi ile, Baytronik’deki Facebook uzmanları reklamalarınızı optimize edecek, Facebook Piksel kodunu web sitenize entegre edecektir. Facebook Pikseli, site ziyaretçilerini ve davranışlarını izleyerek Facebook reklam sonuçlarına daha fazla bakış açısı ve daha fazla strateji oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Facebook Pikseli

Facebook Pikseli, sitenizdeki her sayfanın üstbilgisine eklenen küçük bir kod parçasıdır. Kod, sadece Facebook’tan gelen ziyaretçileri değil, görüntüledikleri sayfaları ve yaptıkları eylemleri de (iletişime geçme, form doldurma vb.) olmak üzere tüm web sitesi ziyaretçilerini ve hareketlerini izler. Facebook Pikseli, reklam verenlerin web sitesi ziyaretçilerine yeniden pazarlama yapmasına, müşteri adaylarını ve satın alma işlemlerini izlemesini ve ölçmesini sağlar.

Google Analytics

Bir Facebook reklamcılık stratejisi, web sitenize giden trafiği yönlendirmeyi ve artırmayı içeren hedefler içerir. Google Analytics sitenizin performansını ölçmek için çok önemli bir rol oynar.

Baytronik Facebook reklam ekibi, web sitenizi görüntülemek için Facebook’tan ayrılıp sitenizi ziyaret edenlerin neler yaptıklarını analiz etmek zorundadırlar.

Bu analizler şunları içerir;

Ziyaretçiler sitede ne kadar kalıyor?
Hangi sayfaları daha çok seviyorlar ve en çok hangi sayfaları ziyaret ediyorlar?
Siteye ne kadar yeni ziyaretçi geliyor?
Siteyi ziyaret ederken trafiğin yüzde kaçı hemen geri çıkıyor?
İletişime geçenlerin yüzde kaçı sadık müşteriye dönüşüyor?

Tüm bunları öğrenmek ve daha fazla müşteriye ulaşmak için kesinlikle Facebook reklamları konusunda uzman bir ajans ile çalışmanızı öneririz. Eğer işte aradığım reklam ajansı Baytronik derseniz hemen iletişime geçmeyi düşünün.

Facebook Reklam Çeşitleri Nelerdir?

Baytronik, hedeflerinize bağlı olarak Facebook reklam kampanyanız için en iyi reklam biçimini bulmak için sizin ile entegreli çalışır.

Tek Resim Reklamı
Tek Resim Reklamı
Facebook Video Reklamları
Facebook Video Reklamları
Facebook Carousel Reklamları
Facebook Carousel Reklamları
Facebook Öne Çıkarılan Reklam
Facebook Öne Çıkarılan Reklam

Facebook Tek Resimli Reklamlar

Genellikle Facebook reklamlarında en çok kullanılan reklam modülü hiç şüphesiz tek resimli reklamlardır. Buraya başlık, açıklama, eylem düğmesi, ve bir adet fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Facebook Videolu Reklamlar

Reklamınıza video ekleme ile genelde Facebook Watch’a reklam verebilirsiniz. İnsanlar genelde bir şeyleri izlemesine bayılırlar. Yaratıcı bir reklam videonuz varsa Facebook’a video olarak reklam vermesini düşünebilirsiniz. Ya da birçok resminizi slayt olarak hazırlayıp, videolu reklamları da verebilirsiniz.

Facebook Carousel Reklamları

Kaydırmalı reklamlar olarak da anılır. Eğer ürün satışı yapıyor ve bu konuda reklam vermeyi düşünürseniz bu da alternatif olarak kullanılabilir.

Facebook Öne Çıkan Gönderi Reklamları

Sayfa tanıtımı ya da profil tanıtımı yapacaksanız veya tek bir gönderi ile daha fazla insana ulaşmak isterseniz öne çıkan gönderi reklamları da sizin için ideal bir reklam modülü olacaktır.

İstediğiniz müşteri kriterlerine göre reklam verin.

Yaş, Cinsiyet, Konum ve daha fazlası ile özelleştirilmiş reklam verin!

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

Facebook Hangi Reklamları Onaylıyor?

Facebook reklamları genelde algoritmalar tarafından incelenir ama Facebook üzerinde şu konularda reklam veremezsiniz. Bahis, Cinsellik, Bazı politik konular ve sahte içerikler. Eğer daha fazla bilgi almak isterseniz bu konu hakkında Facebook politikaları sayfasına göz atabilirsiniz.

Facebook Ads Hangi Amaç ile Verebilirim?

Ürün satıyorsanız, yada bulunduğun şehirde bir hizmet veriyorsanız yada sosyal medya sayfanızın hayran kitlesini büyütmeyi düşünüyorsanız Facebook reklamlarını vermeniz işinizi büyütmenize yardımcı olacaktır.

İstediğim Kitlelere Ulaşabilir miyim?

Demografik olarak istediğiniz kişilere, iş verenlere, yaş aralıklarına, cinsiyetlere, istediğiniz şehre, ilgi alanlarına, beğendikleri sayfalara kadar hayal ettiğiniz tüm profile sahip insanlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Reklamım Ne Kadar Süre Yayında Kalacak?

Reklamlarınız sizin belirlediğiniz bütçe doğrultusunda yayında kalır. Örneğin 500 ₺ bir bütçe belirlerseniz ister bunu aylık olarak isterseniz de bir günde harcamalarını gerçekleştirebilirsiniz. Bu tercih tamamen size bağlıdır.

Facebook Ads Ücretleri Nelerdir?

Reklamlarınız istediğiniz hedef kitleye göre ayarlanır ve Facebook’un belirlediği ücretleri ödersiniz. Örneğin günlük veya toplam bütçeniz doğrultusunda harcama yaparsınız. Gösterilmeyen ya da pasif olan reklamlarınız için herhangi bir ücret talep edilmez.

Facebook Reklamlarına Nasıl Başlayacağız?

Facebook sayfanızı uzmanlarımız beğenir ve siz uzmanlarımızdan birini sayfanıza yönetici yaparsınız. Böylelikle artık uzmanlarımız sayfanızda gerekli düzenlemeleri yapabilir ve adınıza reklam açabilirler. Bu süreçte uzmanlarımız sizden herhangi bir şifre talep etmezler!