Google ile Başarıyı Yakalamak Zannedilenden Daha Kolay

Google Başarı
SEO Rehberleri
Google ile Başarıyı Yakalamak Zannedilenden Daha Kolay

Google = İnternet terimi tamda bugün için kullanılabilecek bir terimden daha fazlasıdır. Çünkü Google sadece bir arama motorundan fazlasıdır. Dünyanın en gelişmiş teknolojileri olmaktan ziyade uzay madenciliği, akıllı telefon üretimi gibi bir çok alanda adından sıkça söz ettiren Google, büyük ve küçük ölçekli işletmeler içinde bir gelir kapısıdır. Öyle ki bugün okuyacağınız bu yazımız ile Google üzerinden işletmenize müşteri nasıl kazanabilirsiniz. Anlatmaya gayret göstereceğiz.

Google Logo

Zamanında sadece arama motoru olarak aklımızda kalsa da günümüzde hemen hemen her sektörde bir imzaya sahip oldu.

Telefon sektöründen notebook üretiminden İnternet sitelerinden birçok sektöre Google adını görebiliriz.

Google’de başarıyı yakalamak bahsedilenin aksine daha kolaydır bunun için tek yapmanız gereken onu yanıltmamak ve kandırmamak. Bu yazımızda başarıyı nasıl elde edebiliriz onu göreceğiz.

google reklam

1- Bir web site açtınız ve Google size nasıl yardımcı olacak?

1-a Yeni web sitenizin hedefi yani amacı web tasarım tanıtımı olarak belirleyelim örnek olarak. Sitenizin içeriği lastik ise ve lastik ile genel bir bilgi veriyorsa resim, ses, video, metinler lastiklerin üretimini, kullanımı, içeriği, satışı fark etmez siteniz lastik ile ilgili bilgileri doğru veriyorsa Google sitenizi lastik arayanlara direk olarak göstermektedir.

Burada amaç lastik için açılan sitede elma satışının olmaması yani lastik arayanlara elma konusunda bilgiler veya içerikleri çıkarırsanız O‘da sizi sıralamadan çıkartır. Çünkü bu arama motoru devi ziyaretçilerine en doğru bilgileri verebilmek adına geceli gündüzlü güncellemeler yapıyor. Bu yüzden kesinlikle siteniz ne üzerine ise onun üzerine içerik paylaşmaya özen gösterin.

2- Adwords Reklamları ile müşteri elde edebilir miyiz?

2-a Adwords reklamları ile hedef kitlelerine hızlıca ulaşabilirsiniz. Nasıl mı Mesela bir bilgisayarda birileri lastikle ilgili bilgiler ararken kullanıcıların bilgilerine isteklerine göre reklamına başvurmuş Lastik firmalarının reklamlarını arayanlara gösteriyor sadece Googlenin sitelerinde değil Adwords reklamlarını almış kişisel veya kurumsal sitelerde de reklam verenlerin siteleri çıkıyor. Hal böyle olunca Adwords reklamına başvuru yapan firmalar bir siteye değil yüz binlerce siteye reklam vermiş olur böylece müşterilerine hızlıca ulaşırlar

2-b Adwords reklamları ile yada yerel seo çözümleri ile müşterilere ulaşabilirsiniz. Müşterilerinizin genel istatistiklerini elde edebilir böylece reklam yolunuzu çizebilirsiniz.

İşinize Yarayabilecek Google Servisleri

  1. Google Anahtar Kelime Planlayıcısı
  2. Google Search Console
  3. Google Analytics
  4. Google My Business
  5. Google Drive
  6. Google Haritaları

Yukarıdaki adresleri işiniz için entegre ederek daha fazla müşteri yada ürün satışı sağlayabilirsiniz. Çünkü Google ile başarıyı yakalamak gerçekten düşündüğünüzden zor bir iş değil.

Düşüncelerim
Google bir arama motorundan ziyade işletmeler için bir gelir kapısıdır. Burayı aktif olarak tüm işletme sahipleri kullanmalı ve farklı pazarlama kanalları oluşturmalı. Düşüncelerim Google işletmeler için es geçilmesi gereken bir pazarlama stratejisi olmamalı. Daha nasıl burada aktif olarak diye her iş yeri sahibi detaylı bir şekilde düşünmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir