sem

SEM Nedir? Nasıl Çalışır

SEM ( ” Search Engine Marketing “) İngilizce olan kelimelerin baş harflerinin birleşmesi ile oluşmaktadır. Türkçe’ye çevirilince Arama motoru pazarlaması olarak okunmaktadır.

SEM, arama motorlarında (Google, Yandex vb.) ücretli reklam vererek sıralamalarda üst sıralarda görünmek isteyenler için biçilmiş kaftandır.

SEM

SEM; popüler olarak Google Adwords ve diğer arama motorlarında site ziyaret başına ücret ödenerek istenilen müşteri çeşitliliğine ulaşmanıza yarayan ve tıklama (site ziyareti) başına ücretlendirilen bir dijital pazarlama stratejisi ve reklam alanıdır.

Metin, görsel ve videolarınızı hem arama motorlarında hem de bu alanda reklam yayını yapan web siteler de gösterebilirsiniz. SEM kısa süreli yada zamanın belli kısımlarında pazarlamayı, satışı ve hizmeti tetiklemekte kullanabilirsiniz.

Buna örnek vermek gerekirse ” bir mağazanız var ve belli dönemlerde indirim yapıyorsunuz yada sadece kış mevsimine uygun ürünleri SEM ile belli günlerde reklam yayınlayarak belirttiğiniz bütçe doğrultusunda potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda SEM reklamı ile cinsiyet, yaş, konum ve daha bir çok flitreme ile istediğiniz doğru müşterilere çok rahat ulaşacaksınız.

SEM yöntemi SEO yöntemine göre daha hızlı çalışır ama daha maaliyetli olabilir. Tıklama başı ücretlendirme SEM yöntemi ile dakikalar içinde istediğiniz anahtar kelimede ilk sayfa ilk sıralara çıkabilirsiniz. SEM ve SEO’yu bir arada kullandığınız taktir de ise mükemmel sonuçlar almanız kaçınılmazdır.

Sizde daha fazla bilgi veya bu hizmeti Gaziantep’in reklam ajansı Baytronik ile başlatmak isterseniz bize ulaşın.