SEO Rehberleri

Google: HTTP sayfalarına bağlantı verebilirsiniz!

Google bir çok web sitesi yöneten insanlara genel olarak belli sordukları soruya cevap vermektedir. Sonuçlarını merak ettikleri hemen her soruya. Bazen kafa karıştıran cevaplarda verebiliyor ama burada soru şuydu ” Güvenlik sertifikası olan bir site, güvenlik sertifikası olmayan bir siteye link verirse sıralama kaybı yaşar mı? ” yani https bağlantı http bağlantıya link verdiğinde problem teşkil eder mi?

https bağlantı
https://twitter.com/baytronik/status/1240977106303168513

Google‘a göre olay şöyle bir site https bağlantısına ve sertifikasına sahip olmaya bilir, eğer konu için o siteye link vermek zorunda iseniz verin ama sadece görüntülerin veya iframelerin entegrasyonu en iyi şekilde HTTPS aracılığıyla yapılır bunu unutmayın. Bu yüzden mümkün mertebe görüntüleri ve iframeleri https olarak vermeye çalışın bu ikisi hariç sadece link verecekseniz http olarak verdiğinizde serp yani sıralama kaybı yaşamayacaksınız. Gönül rahatlığı ile siteye link verebilirsiniz diyor.

Bize göre de böyle bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Çünkü https şu an için zorunlu bir şey değil, bu yüzden Google arama sayfasında bir düşüş yaşamayacaksınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı