Genel Rehberler

Oyunlarda ISDONE.dll Hatasının Çözümü

Bugün bir çok oyunlarda özellikle Battlefield 1, Far Cry serileri ve GTA V’da karşılaştığımız çözümü biraz zor gibi gelse de aslında kolay olan isdone.dll hatasını ele alıp çözümü bulacağız.

Isdone.dll dosyası, Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista ve XP uyumlu dinamik bağlantı kütüphanesidir bu eksik olduğunda hata verir ve oyunu yükleyemezsiniz. Genellikle isdone.dll korsan veya torrent indirdiğiniz oyunlarda bu hatayı yapar. İndirdiğiniz oyun sıkıştırılmış bir yapıya sahip olduğundan ötürü arşivi açarken sorunla karşılaşabilirsiniz.

isdone.dll Hatasının Çözümü

Çözüm 1– Windows’u güncelleyip deneyin – Sorun çözülmedi mi?
Çözüm 2– Burayı tıklayın – açılan sayfada ortalarda 32 bit için isdone.dll indirin, daha sonra C:/Windows/system32 in içine atın tekrar kuruluma geçin – Sorun Çözülmedi mi?
Çözüm 3– Oyunu kurarken Directx11 veya Directx11 kurulumlarını atlayın yani ek olarak bir program kurmasını istemeyin – Sorun Çözülmedi mi?
Çözüm 4– Anti virüs programlarını kapatın özellikle Windows defender‘in gerçek zamanlı korumasını kapatın. – Bence sorununuz çözüldü yok çözülmedi ise devam edelim o halde.
Çözüm 5– Windows’u güvenli modda çalıştırıp oyunun öyle kurmayı deneyin – Sorununuz çözüldü mü? yine mi hayır?

isdone

isdone.dll Hatasından Kurtulun

SON çözüm- Arkadaşlar bu çözüm ne Windows’tan nede programdan bilgisayarınızda 2 adet mi ram var? yani 4×4 mu? kasanızın içini açın dikkat arkadaşlar işi bilen biri ile yapmanızı yada açmadan önce videolar izleyerek neyin ne olduğunu öğrenerek teknik uygulamasını yapın. 2 ram var ise bir tanesini kasanızın anakartından sökün (BİLGİSAYAR KAPALI İKEN SÖKÜN !) bilgisayarı tekrar başlatın ve kurulumu yapın yinemi aynı hatayı aldınız.

Söktüğünüz rami tekrar takın, ve diğerini sökün bilgisayarı açın setup ile oyunu tekrar kurun muhtemelen sorununuz çözülecektir.) kurulum bitti crack yaptınız bilgisayarı kapatın söktüğünüz rami tekrar takın. Aman dikkat düzgün taktığınızdan emin olduktan sonra bilgisayarı açın.

isdone.dll hatasını böyle çözebilirsiniz. Bu hata format atsanız bile bilgisayara çözüm olmayacaktır. Yukarıdaki çözümler harici ekstra bir çözüm yolu bulunmamaktadır.

Sonuç

Eğer güncel çıkan ve sıkıştırılmış genellikle satın alınmadan indirilen oyunlarda isdone.dll hatası ile karşılaşırsınız, isdone.dll sadece oyunlar için değil bazı programlar içinde gereklidir. Bu yazımızda isdone.dll hatasının çözümüne ulaşmanıza yardımcı olduğunu düşünüyoruz. Eğer hala bu sorun ve problem devam ediyorsa yorum kısımından belirtiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı