Bir Birinden İlginç 404 Hata Sayfaları

Komik 404 Hataları

“404 hatası İÇERİK BULUNAMADI” — muhtemelen bir sitede gezerken günün belli bir bölümünde bu mesaj ile karşılaşıyor olabilirsiniz ve bu sinir bozucu. 404 hata sayfası kimsenin rastlamak istemediği bir site hata mesajıdır.. 404 hata sayfaları genellikle bir sayfanın hiç bir zaman olmadığını yada silinmiş, taşınmış olduğunu size bildiren sayfalardır. Bazı durumlarda bu sayfalar sıradan olsa da, kimi siteler bunu eğlenceli hale getirmiştir. Bu yazımızda ilginç 404 hata sayfaları yada komik 404 sayfalarını size listeleyeceğiz.

404 hata sayfası, tahmin ettiğiniz gibi, web’in CERN‘deki ilk kurulan sunucularına ev sahipliği yapan 404 numaralı teknik odadan geliyor. Aşağıda klasik olarak kullanılan bir 404 hata mesajını görüyorsunuz.

klasik 404 hata mesajı

O zamandan beri web tasarım‘da çok yol kat ettik. Web tasarımcıları mecazi ile komik 404 hata mesajları üretildi. Şimdi 404 hata sayfalarının yaratıcı ve eğlenceli olmak için yapılmış bir dünyada yaşıyoruz. Öyle hata sayfaları var ki, resmen web sitenin maskotu olmuşlardır. İnsanlar sırf bu mesajları görmek için bile hata sayfalar üretiyorlar. 🙂

Burada aklıca tasarlanmış komik 404 hata mesaj (sayfa)ları paylaşmak istiyorum. İşte şahane 5 örnek;

Komik ve İlginç 404 Hata Sayfaları

1- Amazon’un Komik 404 Hata Sayfası

Amazon 404

2- EmailCenter 404 Sayfası

komik 404 hata sayfası

3- Yandex ilk Türkiye piyasasına giriş yaptığında yaptığı 404 hata mesajları çok dikkat çekmişti. Karşınızda sevimli ve yaratıcı bir 404 hata sayfası.

mutluluk bu sayfada

4- Pixar 404 hata sayfası

komik 404 hatası

5- EmailmeForm Komik 404 Hata Mesajı

ilginç 404 sayfası

Sonuç

Bunları neden paylaştık? çünkü web siteleri hayatımızın her alanında ve bir sitenin hatası çok olabilir. Eski içeriğinizi silmiş olabilirsiniz, yanlış yazmış olabilirsiniz. Sıradan 404 sayfaları sitenizi gezen insanlar için sorun olabilir ve sitenizi terk etmesine neden olabilir. Bu yüzden yaratıcı ve eğlenceli hata sayfaları oluşturursanız, insanlar sitenizi terk etmez hatta bu hata sayfalarını arkadaşlarını da gönderebilir. Bu yüzden siteniz için bir çok hata mesajını özelleştirmeniz de fayda vardır. Bu yazımızda size ilham verebilecek 5 tane komik yada ilginç 404 hata sayfalarını paylaştık umarım işinize yarar ve ilham verir.

Sizin de böyle bulduğunuz komik 404 hata sayfaları varsa, lütfen yorumdan bizi bilgilendirerek bu yazımıza eklememizi isteyebilirsiniz.

Bonus

Bobiler sitesine ait yaratıcı bir 404 sayfasını da buraya bırakmak istiyorum.

bobiler 404 hata sayfası

Cevap ver