Web Siteniz İçin Google Uyarıcı Ping Servisleri

Web Siteniz İçin Google Uyarıcı Ping Servisleri
SEO Sözlüğü
Web Siteniz İçin Google Uyarıcı Ping Servisleri

Geçmiş dönemlerde bir çok tartışmaya konu olan ping gönderme servisleri hala günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Ping servisleri genellikle sitelere içerik girildikten sonra Google botlarını siteye çağırmak için kullanılır. Aşağıda paylaşacağımız web siteler hala bu botları çağırabildiklerini iddaa etse de biz pek bu iddaaya sıcak bakmıyoruz. Çünkü Google eskisi gibi 10 günde bir siteleri gezmiyor. Anlık olarak bile siteleri gezen ve dakikalar içinde indexleye bilecek bir alt yapıya sahip. Yinede ihtiyacınız olabilecek ping sitelerini paylaşmak istiyoruz.

google ping siteleri

Ping Göndermek Ne Demek?

Ping göndermek, gönderen kişinin belirli bir IP adresinin var olduğunu doğrulamasını ve istekleri kabul etmesini sağlayan temel bir İnternet programıdır. Kısaca ping siteleri bu temel doğrultuda çalışır ve sitenin tepki verip vermediğini, botlar tarafından taranabilir olup olmadığını kontrol ederler.

Ping Gönderme Siteler

Ping gönderme siteleri arasında en popüleri pingler.com arada bizde kullanıyoruz ve belki de sonuç veren tek sitedir kim bilir.

NumaraPing Gönderme Siteleri
1www.pingler.com
2www.site24x7.com/ping-test.html
3www.pingomatic.com
4feedshark.brainbliss.com
5www.pingfarm.com

Yukarıdaki web siteler gerçekten işe yarayıp yaramadığı hala kanıtlanmasa da çok sayıda kullanıcı olduğu bir gerçek. Bu sitelerin çalışma prensibi Google botlarına sinyaller göndererek sitenizde bir değişiklik olduğu haberini veriyor. Google botları bu sinyalleri dikkate aldığında sitenizi ziyaret edip genişlemenize bir tarama yapıyor ve sitenizi arama sonuçlarında gösteriyor.

Çok Çok Çok önemli bir uyarı vermek istiyoruz, ping servislerini çok sık kullanmayınız. Bu zararlı bir hareket olduğu kanıtlanmıştır. Bu yüzden ping servislerini 3-5 günde bir kez kullanmanızı şiddet ile öneriyoruz.

Eğer sizinde sıkça kullandığınız bir ping atma sitesi varsa, yorumlarda belirtirseniz konumuza eklemek isteriz. Ayrıca ping atma işlemi için eklemek istediklerinizi de yorum kısımında bize yazmayı ihmal etmeyin. Böylelikle ping atma üzerine gelen ziyaretçilerimizi de bilgilendirmiş olursunuz.

Ping Atma Sık Sorulan Sorular

Ping atma işlemi nedir?

Ping atma işlemi, web siteniz güncellendikten sonra Google botlarının sitenizi hızlı bir şekilde ziyaret etmesi için yapılan işlemdir.

Ping atmanın faydası var mı?

Günümüzde çok fazla tartışma konusu olan bu soru, çoğu seo uzmanına göre faydasının olmadığı yönündedir. Ama hala büyük bir görüş faydası olduğu yönündedir.

Ping atma Google’da üst sıralara çıkartır mı?

Hayır, böyle bir şey kesinlikle düşünülemez sadece web sitesine ping atma işlemi Google botlarının siteye hızlı gelmesi ve taraması sağlanabilir.

Ping atmanın bir sakıncası var mı?

Çok fazla ping atma işlemi sitenizi spama düşürebilir, bu yüzden kesinlikle 3 ile 5 gün arasında ping atma işlemi yapın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir