Google Adwords

sem

SEM ( ” Search Engine Marketing ” ) İngilizce olan kelimelerin baş harflerinin birleşmesi ile oluşmaktadır. Türkçe’ye çevirilince Arama motoru pazarlaması olarak okunmaktadır.

SEM, arama motorlarında (Google, Yandex vb.) ücretli reklam vererek sıralamalarda üst sıralarda görünmek isteyenler için biçilmiş kaftandır. Bu sıralamada sponsorlu içerik yada reklam ibaresi bulunur. Böylelikle  Doğal yollar ile SEO uygulanarak üst sıralara çıkan siteler uygulanan web sitelerin üstünde yada Google arama sonuçları sayfasının en altında çıkarsınız.

Gaziantep’de bulunan ajansımız Google Adwords reklamlarında TBM düşürebilir ve daha fazla potansiyel müşteriye daha az ödeme yaparak ulaşabilirsiniz. Adwords üzerine hizmet vermekle birlikte daha fazla anahtar kelimelerde daha az öder ve siteniz daha fazla etkileşim alır. Çünkü biz araştıran ve geliştiren bir PPC ajansıyız.

SEM Reklamları

SEM; popüler olarak Google Adwords ve diğer arama motorlarında site ziyaret edilince ücret ödenerek istenilen müşteri çeşitliliğine ulaşmanıza yarayan ve tıklama (site ziyareti) başına ücretlendirilen bir dijital pazarlama stratejisi ve reklam alanıdır.

Metin, görsel ve videolarınızı hem arama motorlarında hem de bu alanda reklam yayını yapan web siteler de gösterebilirsiniz. SEM ve PPC kısa süreli yada zamanın belli kısımlarında pazarlamayı, satışı ve hizmeti tetiklemekte kullanabilirsiniz.

Buna örnek vermek gerekirse bir mağazanızın olduğunu düşünün belli dönemlerde indirim yapıyorsunuz yada sadece kış mevsimine uygun ürünleri sadece kış aylarında satışını yapmak istiyorsunuz. SEM ile belli günlerde reklam yayınlayarak belirttiğiniz bütçe doğrultusunda potansiyel müşterilere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda SEM reklamı ile cinsiyet, yaş, konum ve daha bir çok flitreleme ile istediğiniz doğru müşterilere çok rahat ulaşırsınız.

SEM yöntemi SEO yöntemine göre daha hızlı çalışır ama daha maliyetli olabilir. Tıklama başı ücretlendirme PPC yöntemi ile dakikalar içinde istediğiniz anahtar kelimede ilk sayfa ilk sıralara çıkabilirsiniz. SEM ve SEO’yu bir arada kullandığınız taktir de ise mükemmel sonuçlar almanız kaçınılmazdır.

sem
Menü