alexa Scroll to top
Please assign a menu to the primary menu location

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)


SEO konusunda başarısını kanıtlamış ve bölgesinde seçkin SEO Ajansıyız!

İnternet üzerinde SEO ingilizce bir terim olan (Search Engine Optimization)’dan gelmektedir. Türkçe karşılığı (“Arama Motoru Optimizasyonu”) olarak kullanılmaktadır. SEO arama motorların web siteleri daha kolay ve anlaşılabilir şekilde tarayıp sıralamalarda üst sıralamalara yükselmenize yarayan teknik düzenlemelerdir. Gaziantep SEO üzerine %100 yükselme garantisi vermekteyiz.

seo

Nedir?

SEO Nedir ve SEO Ne Sağlar?

SEO; Arama motorlarında web sitelerin eksikliklerini gidererek ve sitenizi rahat bir şekilde anlayarak arama motorlarını tarafından anahtar kelimelerde yükselme işlemidir.
Arama motoru optimizasyonu (SEO) değerini ve trafiğini arttırır. Trafiği artan web siteler karşılığında daha fazla getiri sağlar. Websiteler SEO ile istenilen istenilen anahtar kelimelerde yükseleceği için yeni müşteriler kazanabilirsiniz.

seo nedir
kral seo

SEO'dan daha fazlası!

Arama motoru optimizasyonu; Site içi ve Site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi optimizasyon çalışmaları ile var olan siteniz de iyileştirmeler yapılır, böylelikle siteniz arama motorları tarafından çabuk fark edilir ve ziyaretçiler için en kullanışlı işlevsel hale gelir. Site dışı optimizasyon işlemi ise site değerini, site prestijini ve site otoritesini arttırır.

Kısaca arama motoru optimizasyonu; sizin arama sonuçlarında üst sıraya çıkmanıza yarayan çalışmalara verilen bir isimdir. Arama motorları İnternet kullanıcılarının aradıkları kelimelere uygun sonuçları, web siteleri tarayarak sunar. SEO’nun önemi bu noktada ortaya çıkıyor çünkü arama motorları 200+ faktörü göz önüne alarak başarılı web siteleri ve doğru uygulanmış arama motoru optimizasyonu çalışmasına sahip siteleri ön sıralara taşımaktadır.
SEO’nun amacı hiç şüphesiz daha fazla ürün satışına daha fazla yeni müşterilere, daha fazla web site ziyaretçilerine ulaşmaktır. Tüm bunlar için arama motoru optimizasyonuna önem vermelisiniz.

Arama motoru optimizasyonu – SEM (tıklama başı ücretlendirme) gibi devamlı ödeme yapmadan üst sıralara çıkmanıza yarar ve getirisi en yüksek reklam stratejisidir.

seo nasil yapilir

Baytronik Nasıl SEO Yapıyor?

Arama motoru optimizasyonu tamamen reklam odaklı gerçekleşen “yükselmelerdir”. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli kriter doğallık ve popülaritedir. Doğal olmayan, yanıltıcı ve düzensiz reklamlar ile websiteniz sıralamalarda ilerlemez aksine Google tarafından cezalandırılarak mevcut sıralama kayıpları veya linklerinizin arama sonuçlarında silinmesine neden olabilir.

Tüm bunlara dikkat eden popülariteyi doğal yöntemler ile sağlayan kişilere SEO Uzmanı yada Dijital pazarlama uzmanı denir. Ayrıca Google gibi arama motorlarında üst sıralarda olmanız işinizi %78 büyütebileceğinizi unutmayınız ve bugün geç olmadan arama motorları için web sitenizi optimize yaptırmaya başlamanızı öneriyoruz.
Baytronik aynı zamanda Gaziantep SEO Ajansı ve Uzmanlığı gibi bir çok konuda hizmet vermektedir.

SÜREÇLER

Arama Motoru Optimizasyon Süreçleri

1

Fizibilite

Pazar araştırmalarından, rakip analizlerine kadar bir çok fizibilite gerçekleştiriyoruz. Böylelikle istediğiniz şeyleri anlayarak SEO sürecine başlıyoruz.

Sektör AraştırmasıBulunduğunuz sektörün analizini yaparak, rakiplerin belirlenmesi ve bu rakiplerin reklam stratejisini çözmek.
İhtiyaçlarınızın BelirlenmesiWeb siteniz için eksiklerin belirlenmesi ve bu eksikliklerin giderilmesi, görsel ve metinsel eksiklerden tasarıma kadar tüm eksikliklerin belirlenmesi.
Trafik ÖngörüsüMevcut sitenin mevcut ziyaretçi analizi yapıldıktan sonra sektördeki ihtiyaçlar doğrultusunda tahmini gelecek ziyaretçi ve trafiğin belirlenmesi.
Maliyet BelirlenmesiAnahtar kelimelerin rekabeti ve zorluğuna göre belirlenebilecek maliyet ile ilk seo başlangıçı yapılan araştırma.

2

Planlama

Gerekli fizibilite tamamlandığında artık elimizdeki bilgiler ile planlamalar yaparız, bir yol haritası çıkartarak site için gereken çalışmalara başlarız.

PlanlamaElimizdeki bilgileri nasıl işleyeceğimizi planlarız ve bu içerikleri daha okunabilir ve akılda kalıcı şekilde harmanlarız.
Yol HaritasıYapılan anlaşmaya süresince yapılacak çalışmaları zamana serperiz. Böylelikle günü geldiğinde çalışmalarımızı gerçekleştiririz.

3

SEO Start

Site içi ve site dışı seo çalışmalarımızı bu süreçte başlarız. Öyleki bu süreç sitenin kaderini belirler. Ya olmak yada olmamak olayı burada başlar.

İç SEO ÇalışmalarıSite çalışmalarına başladıktan sonra site içi SEO tamiratlarını yaparak, arama motorlarının botları tarafından daha rahat şekilde okumalarını sağlıyoruz.
Tasarım İyileştirmesiSite üzerinde bulunan eksik, hatalı veya çalışmayan kodları siler ve daha dinamik ve kullanıcı dostu tasarımlar olarak değiştiriyor ve kullanıcıların site üzerinde aktif ve rahat bir şekilde gezmesini sağlıyoruz.
Google ÇözümleriGoogle bağlantılarını kontrol ederek veya Google servislerine siteyi kayıt ederiz.
Dış SEO ÇalışmalarıSiteye verilen veya alınan bağlantıların kalitesini kontrol ederiz, kalitesiz gelen trafiği siteye zarar vermesini engelleriz.

4

Ölçümleme

SEO Çalışmasına başlayıp belli dönemlerde başarıyı ölçümleriz. Böylelikle eksiklikleri fark eder ve çalışmaları ona göre şekillendirebiliriz.

SEO RaporlamaSitenin anlık sıralamasını ve konumunu raporlama şekilde her haftanın pazartesi günü e-posta ile alırsınız.
Trafik AnaliziGelen ziyaretçilerin derinlemesine bilgilerine ulaşabilirsiniz. Hangi kanallar ve nerelerden geldiği ve ne kadar sitenizde kaldığı gibi birçok bilgiye eş zamanlı ulaşabilirsiniz.

Mutlu Müşterilerimiz

İlk web sitemi bu firma tarafından yaptırdım seo çalışması ve tasarımsal olarak çözüm sundular bana şuan mükemmel bir podizyonda web sitem. Gaziantep bölgesinde hizmet versemde tüm Türkiye'de aramalarda gözüküyor web sitem.

— Mehmet Emin Nergiz

BMS Yapı Otomasyon

Gaziantep'de olan firmamın web tasarımsal üzerine iyileştirmeler yaparak benim istediğim 5 anahtar kelimede lider olmak istediğim halde kendileri beni neredeyse 40 kelimede ilk sayfa ilk 3 sıraya sokmuşlardır. Kendilerine bu başarılı çalışma için kutlarım. Teşekkürler

— Sait

Lider Kanalizasyon

liderwebajans

Başarı Hikayelerimiz

Bizi seçen mutlu müşterilerimizden bazıları. Aşağıda SEO Başarılarımız ve bazı müşterilerimizi görebilirsiniz. Biz Gaziantep SEO ajansıyız! Güçlü, Genç ve Dinamik bir ekibiz.

first hairclinic
imsanmetal
sanatyapi
hedef
liderwebajans

Sıkça Sorulan Sorular

SEO Çalışmasının Fiyatları Nelerdir?

Arama motorları optimizasyonu çalışmalarına başlamadan önce sitenin mevcut konumu, site analizleri, rakip analizleri, anahtar kelimelerin analizleri gibi bir çok farklı faktörler site için sunulacak Seo teklifini etkilemektedir. Arama motorları optimizasyonu üzerine bulunan sektörümüz çok farklı şekilde işlediği için mevcut bir paket hizmeti sunamıyoruz. Ama Gaziantep üzerinde size en uygun fiyatı vereceğimizden hiç bir şüpheniz olmasın. Dilerseniz Hazır SEO Paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

SEO Uzun Süreçli Bir Çalışmamıdır?

Arama motoru optimizasyon çalışmaları sabır isteyen çalışmalardır. Öyle ki optimizasyon çalışmalarını ” sürülmemiş tarla gibi ” düşüne bilirsiniz. Biz bu tarla da ekim yapan işçileriz ve her gün bu tarlayı sulayarak ürünleri hızlı bir şekilde yetiştirmeye çalışan emekçileriz. Çok fazla bir zaman almadan verimli bir şekilde sonuçlarımızı alıyoruz. Ama net bir tarih isterseniz 2 hafta içinde gözle görülür yükselmeler olur ve bu süre 4 ay ile sınırlıdır. 4 ay sonra istenilen en iyi sonuçlarda siteniz gösterilir. Bu süre en az 1 en fazla 4 ayla sınırlıdır ve daha uzun süre olmaz.

İyi Bir SEO Ajansı Nasıl Seçilir?

SEO üzerine özellikle ajans seçimlerine dikkat etmeniz gereken şeylerin başında sorduğunuz sorulara mantıklı ve kesin cevaplar veren ajanslar ile çalışmanız sizin ve siteniz için öncelik olması gerekmektedir. Şeffaf konuşan, bir şeyleri devamlı tekrarlamayan, özellikle sıralamalarda ilk sayfa ilk sıra sözü vermeyen insanlarla çalışmanız size fayda sağlayacaktır. Biz ne kadar SEO Uzmanları olsak bile asla ilk sıra sözü vermeyiz. Sitenizi ilk sayfa sıralamasına sokabiliriz ama ilk sıra sözü veremeyiz. Çünkü hiç bir SEO Ajansı, gerçek bir seo ajansı bunun için söz veremez. Düzgün bir seo ajansı ile çalışmazsanız sitenizin mevcut konumu daha da düşecektir ve ya Google tarafından spam algılanıp site adresiniz arama sonuçlarından silinebilir. Detaylı bilgi için bu sayfayı ziyaret edin.

Her Hangi Bir Siteye SEO Çalışması Yapılabilir mi?

Evet tüm web siteler için arama motoru optimizasyonu yani seo çalışmaları yapılabilir. Gaziantep SEO ajansı olarak bizlerin bazı bozulmaz kuralları vardır. Bunların etik olmayan sitelere çalışmalar gerçekleştirmeyiz. Bunların başında Türkiye Cumhuriyetinin Anayasasına aykırı, Türk Ticaret kuralları ihlal eden ve örf ananelerine uymayan sektör veya kişisel sitelere SEO çalışmalarımızı gerçekleştirmiyoruz. Bunun dışında hemen hemen her sektör, haber, kurum, portal, dernek gibi sitelere SEO çalışması yapılabilir.

SEO'nun Benim İçin Artıları Nelerdir?

SEO çalışmaları web sitenize bir çok artıları vardır. Bunların başında yeni ziyaretçi, daha çok müşteri, mevcut ürün satışınızdan daha fazla ürün satışı olarak bahsedebiliriz. Çünkü SEO ile gelen ziyaretçi doğal yollar ve isteyerek geldikleri için genelde verdiğiniz hizmeti veya sattığınız ürünü arayan kişiler olduklarından dolayı iletişim sayfanızı kullanmak isteyeceklerinden yeni müşteriler kazanacaksınız. Aynı zamanda SEO çalışmaları ile kurumsal kimliğiniz yada marka bilinirliğiniz artacaktır. Broşür, kartvizit ile belli bir kişilere değil, İnternet kullanan herkese ulaşabileceksiniz.

Kendim Web Siteme SEO Çalışması Yapabilir miyim?

Evet kendi web sitenize optimizasyon çalışmaları yapabilirsiniz. Bunun için bir takim temel kalıpları öğrenmeli, deneme yanılma yöntemleri ile işe koyulabilirsiniz. Lakin biz bunu tam anlamı ile önermiyoruz. Çünkü bu çalışmalar için bir yol haritası bir strateji üretmelisiniz. Her sektör için ayrı çalışmalar gerekmektedir. Maalesef Gaziantep’de bu konuda acemi insan çok fazla olduğundan sadece link inşası (Backlink) ile arama motoru optimizasyon çalışması yapıldığını zannediyorlar. Müşterilerine bu yolda hizmet vererek sitelerini yükseltmeyi hedefliyorlar. Ama maalesef bu kadar kolay olmadığı için, yapılan bazı hatalar sonucunda Google tarafından spam olarak algılanıyor ve cezai işlem uygulanıyor. Bu yüzden web site optimizasyon çalışmaları için kesinlikle bir SEO ajansı tercih etmenizi şiddet ile öneriyoruz.

SEO Çalışması Sonrası Sıralamaları Nasıl Kontrol Edeceğim?

SEO çalışmasına başlamadan önce hazırladığımız rapor sonrası her haftanın Pazartesi günü bize bildirdiğiniz e-posta adresinize otomatik olarak güncel sıralamalarınız e-posta ile bildirilmektedir. Yükselme veya düşme gibi bilgileri güncel olarak takip edebileceğiniz yönetim panelimiz şuan için hazırlanıyor. Ama günlük ziyaretçi sayınızı ve hangi kelime ile ziyaret ediyorlar ve kaç dakika sitede kalıyorlar gibi bilgilerinizi her gün online olarak web sitenizin yönetim panelinden takip edebileceksiniz.

Yardımcılarımız

SEO Üzerine hizmet verirken aşağıdaki çözüm partnerlerimize teşekkürü borç biliriz.

pagespeedtest
gtmetrix
ryte
ahrefs
moz
google search console
Hadi İletişime Geçin ve Birlikte Başaralım.

İletişim

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Telefon Ofis: 0 551 598 5198
WhatsApp: 0 551 598 5198
E-Posta: info@baytronik.com