Şehitkamil, Gaziantep
Profesyonel Creative Reklam Ajansı

Baytronik'ten Ücretsiz SEO Analizi Raporunuzu Alın

Sayfa içi, sayfa dışı ve teknik SEO’nuzu 60 dakikadan kısa bir süre içinde denetleyen ekibimiz, mail olarak size seo raporunuzu gönderecektir.

Ücretsiz SEO Analiz Raporu

seo-analizi
Image link

Ücretsiz SEO Analiz Raporu ile Web Sitenizin Hatalarını Öğrenin

Sitenizin arama motorlarında ne kadar başarılı olabileceğini ya da sitenizin mevcut SEO hatalarının tespiti için hemen şimdi ücretsiz seo analiz raporu edinin.

Bu raporun içinde şunları bulacaksınız:

Siteniz tüm seo testi yaparak tüm sorunlarını.
Sitenizin SEO sorunlarını nasıl gidermeniz gerektiğini.
Hangi hataların öncelikli düzeltilmesi gerektiğini gibi başlıklarla bir rapor alırsınız.
Bu rapor doğrultusunda sitenizde iyileştirme çalışmaları gerçekleştirerek, hak ettiğiniz konumlara ulaşabilirsiniz.

> Site içi seo sorunları

> Site dışı seo sorunlarını

Bir doküman ile sadece 30 dakika içinde alın.

Bu raporun içinde şunları bulacaksınız:

Siteniz tüm seo testi yaparak tüm sorunlarını.

Sitenizin SEO sorunlarını nasıl gidermeniz gerektiğini.

Hangi hataların öncelikli düzeltilmesi gerektiğini gibi başlıklarla bir rapor alırsınız.

Bu rapor doğrultusunda sitenizde iyileştirme çalışmaları gerçekleştirerek, hak ettiğiniz konumlara ulaşabilirsiniz.

> Site içi seo sorunları
> Site dışı seo sorunlarını

Bir doküman ile sadece 30 dakika içinde alın. orper mattis, pulvinar dapibus leo.

Ücretsiz SEO Analiz Raporu

SEO Puanı

Web siteniz için 0 ile 100 arasında bir puan veririz. Özel yazılımlarımız sayesinde sitenizin SEO skorunu (puanını) öğrenirsiniz. Ortalama ilk sıralarda olan siteler %92 skor almaktadır.

Site Hız Analizi

2021 yılında Google için en önemli şeylerin başında hız gelecek. Bu yüzden sitenizin hızını ölçer, hızı engelleyen faktörleri size bildireceğiz. Çünkü hız son günlerde en önemli SEO kriteri olmaya başladı.

URL Denetimi

Kullanıcılar sitenizde bir yazıya girdiğinde yada girmek istediklerin de onları korkutmamalı. Biz SEO raporumuzda bu URL adreslerinin tümünü denetleriz. Uzunlar mı?, kısalar mı? daha bir çok kritere bakarız.

Meta Denetimi

Meta etiketleriniz bir sayfanın konusu hakkında kısa bilgiler verir. Genellikle arama motoru botları bu verileri ciddi anlamda önemser. Bu yüzden eğer sayfalarınızda bu veriler eksikse muhtemelen siteniz sıralamalarda başarılı olamaz.

İçerik Etiketleri

İçerik SEO ülkesinde, KRALDIR!. Bu yüzden içeriklerinizde bir etiket düzeni bulunup, bulunmadığına bakarız. İçeriklerde ne kadar anahtar kelime kullanıyorsunuz?, içerikleriniz ortalama ne kaç kelimeden oluşuyor gibi önemli analizleri yaparız.

Görüntü Analizleri

Arama botları genellikle bir içeriğin ne ile alakalı olduklarını meta verilerinden öğrense de, görüntülerinde ne ile alakalı olduklarını da alt etiket ile öğrenirler. Bizde tüm görselleriniz en ve boy oranlarına aynı zamanda alt etiketlerine bakarız. Eksik olanları size gönderdiğimiz rapor ile sizde öğreneceksiniz.

Kod Analizi

Bir binanın temeli sağlam olduğu zaman, kolay kolay yıkılmaz!. Web sitenizde bulunan kodları da inceler, zararlı olabilecek yazılım olup olmadığına bakarız. Ayrıca aşırı gereksiz kodların önceden yükleniyor mu buna da bakarız. SEO raporumuz ile tüm sitenizin kod yapısının başarılı olup olmadığını da öğreneceksiniz.

Sayfa İçi Bağlantı Denetimi

Site dışı SEO kadar, site içi SEO’da çok önemlidir. Bu yüzden site içi SEO puanınızın % kaç olduğunu size rapor ile sunacağız. Böylelikle site içi bağlantılarınızın sağlam olup olmadığını, 404 hatası almamanız için önemli bir etkendir.

Bazı Önemli Konular

Web sitenizin URL’sini (veya denetlemek istediğiniz sayfa URL’sini) yukarıdaki formu kullanarak ücretsiz SEO analiz aracımızı kullanmaya başlayabilirsiniz.. Daha sonra, seo raporunuzun bir kopyasını alabilmeniz için adınızı ve e-posta adresinizi girmeniz yeterlidir.

Bir SEO denetim aracında en önemli kriterler aşağıdakiler gibidir ve seo raporumuzda aşağıdaki başlıkları görebilirsiniz.

 • Anahtar kelime optimizasyonu
 • Backlink inşası
 • Görüntü optimizasyonu
 • Sayfa hızı optimizasyonu
 • Ve daha fazlası

Bizim ücretsiz SEO analiz aracı bu faktörleri değerlendirir. URL’nize ve site hızınıza ve sayfanızın başlığına, açıklamasına ve başlık etiketlerine bakar ve girdiğiniz anahtar kelimelere kadar size rapor sunar.

Ücretsiz SEO denetim aracımız aşağıdakiler dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin kapsamlı bir değerlendirmesini sizlere sunar;

✔ Sayfa hızı

Web sitenizin hızı sadece arama motorları için değil, aynı zamanda kullanıcılar için de çok önemlidir. Aslında, kullanıcıların yüzde 80’inden fazlası bir web sitesinin iki saniye veya daha kısa sürede yüklenmesini ister — web sitesi daha uzun sürerse, büyük başka bir siteye giriş yapmak isterler. Buda sizin hemen çıkma oranınızı yükseltir. Hal böyle olunca aramalarda da sıralama kaybedersiniz.

Bu nedenle ücretsiz SEO denetleyicimiz sayfanızın hızını test eder.

Ayrıca, HTML’den CSS’ye ve JavaScript’e kadar sitenizin tüm stil varlıklarına da bakar. Resim dosyalarınızı sıkıştırarak sayfa hızınızı artırmanın yollarını görürse, ücretsiz SEO raporunda sizi bilgilendirir. En iyi kısmı mı? Hangi dosyaların sıkıştırılacağını size göstermesi.

✔ URL

Hızdan sonra SEO denetim aracımız sitenizin URL yapısını kontrol eder.

 • Anahtar Kelime: Bir sayfanın anahtar sözcüklerini ayarladığınızda, birincil anahtar kelimeyi URL’nize eklemek yararlı olur. Bu arama sonuçlarında daha iyi bir sıralamaya yol açar.
 • Üst Düzey Etki Alanı (TLD): Etki alanı adınızı (domain adresinizi) kaydederken, üst düzey bir etki alanı seçmeniz çok önemlidir — Örneğin  “.com” buna bir örnektir. Ancak kar amacı gütmeyen veya devlet kuruluşuysanız “.gov” veya “.org” olarak kaydolabilirsiniz.

Bu faktörlere dayanarak, bizim SEO analiz uygulamamız sayfanızın SEO dostu olup olmadığını belirleyecektir.

✔ Başlık Etiketleri

URL denetiminden daha sonra sayfanızın başlık etiketlerini değerlendiririz — unutmayın, her sayfanın başlığı farklı ve özgün olmalıdır. Ayrıca sayfa ile ilgili bilgiler vermelidir örneğin bu sayfanın başlığı “SEO Analizi | Ayrıntılı SEO Analiz Raporu – Baytronik” her sayfanın başlığı konu ile alakalı olmalıdır.

Ücretsiz SEO denetleyicimiz başlık etiketinizin aşağıdaki özelliklerine bakar:

 • Uzunluk: En iyi sonuçlar için, başlık etiketleri 60 karakter veya daha az olmalıdır. Bu sayıyı aşarsa, arama motorları fazlalığı görüntülemez. Bunun yerine, bir elips işareti eklerler. Buda konunuzu tam anlamı ile anlatamamanıza neden olur.
 • Anahtar Kelime: Başlık etiketi, birincil anahtar kelimenizi de içermelidir. Böylelikle sıralamalarda başarı kazanabilirsiniz.

Çoğu durumda, başlık etiketlerini seçerken ekip arkadaşlarınız ile bir beyin fırtınası yapmanız gerekebilir. Çünkü kısıtlama 60 karakter 🙂

✔ Meta Açıklaması

Başlık kadar meta açıklamaları da önemlidir. SEO raporu hazırken meta açıklamalarınızın eksikliğine ve fazlalıklarına da bakarız. Eksik metaları tespit eder bunları size bildiririz.

✔ İçerik

Sitenin en önemli olmazsa olmazı kesinlikle içeriklerdir. Sitenizde kopya içerik olup olmadığına bakarız.

Bu nedenle, SEO denetleyicimiz metninizin kapsamlı bir analizini sağlar ve aşağıdakileri değerlendirir:

Anahtar kelime kullanımı: Arama motoru optimizasyonuna aşina iseniz, içeriğinizi anahtar kelime ile doldurmanın botlar tarafından hoş karşılanmayacağını da bilirsiniz. Ancak yine de anahtar kelimenizi kullanmak zorundasınız. Çoğu durumda, anahtar kelimenizi içeriğinizde 3-5 arası kullanmanız mantıklı olacaktır.
Anahtar kelime yerleşimi: Arama motorlarının içeriğinizi anlamasına yardımcı olmak için, birincil anahtar kelimenizi metninizin ilk 100 kelimesi içinde, yani H1 başlığınızın altında kullanmanız önemlidir. Aracımız, anahtar kelimenizi nasıl kullanmanız gerektiği ile ilgili bilgiler verecektir.

✔ Görüntü Analizleri

Bir botun sitenizin içeriğinin ne ile alakalı olduğuna karar verirken bir çok kritere bakar. Bunlardan bir tanesi de görüntülerdir, görüntülerde alt etiket olup olmadığına bakarız ve eksik olan etiketleri size bildiririz.

✔ Mobil Uyumluluk Testi

Artık tüm siteler responsive tasarıma sahiptir. Lakin bazı durumlarda mobil görünümde sorunlar yaşanır. Bu gibi sorunlar sitenizde var mı, yok mu? test ederiz. Eğer mobil görünümde bir sorun varsa bunu size seo raporumuzda belirtiriz.

Seo rapor aracımız web sitenizi değerlendirdikten sonra (2 saat içinde gerçekleştirilir), daha sonra web site raporunuz oluşturulur. Ayrıca SEO raporunuzun bir kopyasını e-posta adresinize göndeririz, böylece daha sonra inceleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

SEO raporunuz iki sekmeyi kapsar:

 • Sayfa içi SEO
 • Sayfa dışı SEO

Raporunuz sayfa içi ve dışı SEO sorunlarını değil, artık teknik SEO konusunda da size bilgi verir.

Eğer bu işte aşina değilseniz belki biraz zorlanabilirsiniz. SEO blog sayfamız da bu konuları tek tek işliyoruz. Oradan detaylı bilgiler alabilirsiniz yada bizim ile iletişime geçerek de belli bir ücret karşılığında SEO hatalarınızı giderebilirsiniz.

SEO denetleyicimizle istediğiniz zaman sayfanızı yeniden kontrol edebilirken, değişikliklerinizi Google Analytics hesabınız üzerinden izlemenizi de öneririz. Örneğin, bir sayfada kapsamlı değişiklikler yapıyorsanız, Google Analytics’de bu değişikliği gösteren bir etkinlik oluşturmak mantıklıdır.

Ayrıca yapılan değişikliklerin başarılı olup olmadığını en az iki hafta beklemeyip tekrar kontrol ettirmek kesin sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

 

SEO Analiz Raporu Ücretli mi?SEO Analiz Raporu Nedir?

SEO (Arama motoru optimizasyonu) üzerine siteniz için verilen yüzdelik bir sayıdan oluşan ve mevcut SEO hatalarını size göstermesini sağlayan bir elektronik dokümandır.

SEO Analizi Neleri Kapsar?

SEO analiz raporu; siteniz için hem iç hem de dış SEO hatalarını kapsar. Böylelikle sitenizde bulunan hataları hızlı bir şekilde giderebilirsiniz.

SEO Analiz Raporu Ücretli mi?

Bir çok SEO ajansı bu raporu ücretli satsa da, Baytronik SEO analiz raporunu ücretsiz vermektedir.

Hangi Sitelerin SEO Raporu Alınmalı?

Hemen hemen her sektörde hizmet veren siteler, blog ve kamu sitelerine kadar tüm sitelerin SEO raporu alınabilir.

SEO Raporu ile Sıralamam Yükselir mi?

SEO raporunuz hemen hemen her konuyu kapsadığı için, başarılı bir şekilde hataları giderdiğinizde gözle görünür bir yükselme sağlarsınız.

 

Özel SEO Danışmanlığı İster misiniz?

Eğer çok fazla teknik konulara hakim değilseniz ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız size danışmanlık hizmeti de sağlayabiliriz.

İletişime Geçin
Özel Danışmanlık