Gaziantep
360° derece web tasarım ajansı
05515985198
Şehitkamil, Gaziantep

Google Haritalarına Kayıt

Google Harita‘larına kayıt işlemleri ve Google Business ile nasıl işinizi büyütebileceğimizi madde madde anlatarak yeni müşteri adaylarını nasıl sadık bir müşteriye dönüştürebileceğinizi göreceksiniz.

*Not: Google Haritalar ve Business servisi ücretsiz bir hizmettir. Kimse bu hizmetler için para talep etme hakkı yoktur. Son çıkan haberlere ve aramalar da ” Google tarafından arıyorum, haritalardan silineceksiniz şu kadar para gönderin ” gibi cümlelere inanmayınız! Bu hizmetler için Google bir ücret talep etmez ve kimseyi bu hizmet için özel olarak aramaz. 

Google Haritalar Nedir? ve Nasıl Kullanılır?

google arama listesi

Google haritalar insanlar aradıklarına kolay ulaşsın, araç kullanırken aradıklarını kolay bulsun, trafiğe takılmadan ulaşabilsin, adım adım gideceği yerlere hızlı ulaşsın gibi bir çok özelliğinin yanı sıra öyle bir özelliği var ki bu iş yerleri ve şirketler için bir gelir kaynağı oldu. Bu özellik aradıkları ürün veya hizmetleri ararken etrafında bu ürünleri satanları, bu hizmeti verenleri gösteriyor ve kişiler bu haritalar özelliğini kullanarak firmanın web sitesini yada konumuna git butonunu tıklayarak yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriyor.

Bu özellik sayesinde firmalar yeni insanlara ürünlerini pazarlıyor, yerel işletmeler ise yeni müşteriler kazanıyor. Muhteşem bir şey değil mi? Aynı zaman da bu insanlar hizmet aldığı firmaları değerlendiriyor veya sorular sorabiliyor. Bu da yeni insanlara bilgiler vermekle birlikte firmanın veya iş yerlerinin Google haritalarda otoritesini ve kalitesini belirliyor. Eğer yeni insanlar tarafından şikayet, memnuniyet gibi yazdıklarını cevaplamaz iseniz, yada işletmeniz için yüklenen fotoğrafları takip etmezseniz büyük sorunlara neden olabilir. Çünkü sizin gibi bir çok rekabet içerisinde olan diğer firmalar sizi aramalardan düşürmek için boş durmayacağını unutmayın.

Google Business’e Giriş

Genellikle ajansların ve dolandırıcıların ücret karşılığı açtıkları Google Business hizmeti tamamen ücretsiz bir Google servisidir. Google Business servisi Google haritalar gibi işletmelerin olmazsa olmazdır diyebiliriz. Google üzerinde işletmenizi tanıtmanın ve yerel müşterilere ulaşmanın en kolay yolu budur. Öyle ki ürünlerinizi yayınlayabilir, Google üzerinden gelen ziyaretçileri analiz etmenize yardımcı olur.

google business

İşletme profilinizi yöneterek, kampanyalar, teklifler, resimler ve güncellemeler yayınlayarak işletmenizi arayan insanların isteklerini karşılayabilirsiniz. Böylelikle kişiler işletmenizin güncel olduğunu anlayacaklar ve sizin ile iletişime geçme ihtimallerini yükselteceksiniz. Aynı zamanda Google haritalara eklediğiniz firmanızın performanslarını takip edebilirsiniz. Aynı zamanda kişiler Google’dan çıkmadan size hızlı bir şekilde ulaşabilirler. Ara yolu ile web sitenizi ziyaret ile veya yol tarifleri alabilirler. Yada Google Businessin özelliği olan mesaj gönder tuşu ile insanlar sizin ile etkileşime girebilirler.

İnsanlar bir işletme ile iş yapmadan yada ürün almadan önce o iş yeri ile ilgili bir dizi arama gerçekleştiriyor. Alacağı ürünü almış insanlar ile iletişime geçiyorlar, yada hizmet alacağı firmayı Google üzerinden arıyorlar. Yada akşam kalacağı hoteli önceden görmek yada yorumları okumayı istiyor. Google Business ve Haritaları aktif olarak kullarak özellikle profesyonel anlamda kullanmak yeni müşteriler ve onların isteklerini hızlı şekilde karşılamak inanılmaz derecede başarı sağlayacağını unutmayın.

google business 1

Dilerseniz tüm bu servisleri sizin için profesyonel olarak sağlayabiliriz. Düşünceniz bu yönde ise sizi iletişim sayfamızda yönlendirelim ve işletmeniz için neler yapabiliriz hep birlikte karar verelim. Başarılı firmaların tercihi olan reklam ajansımız size profesyonel çözümler sunacaktır. > Beni iletişim sayfasına ışınla