SSS sayfası nedir?

Çözüldü118 görüntülenmeWeb Tasarım Soruları
0

SSS sayfaları “Sıkça Sorulan Sayfaları” olarak okunur. Eğer bir ürün satışı yapıyorsanız size sorulan sorular için bir sss oluşturmalısınız. Sonuçta insanlar aradıkları sorulara benzer cevapları görmek isteyebilir.

Ayrıca yazdığınız blog yazıları ile ilgilide bir SSS yapabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz ile oluşabilir. yapmak isterseniz yapabilirsiniz. Bu da içeriğinizi dolgun gösterebilir.

SSS yaparken dikkat edilecekler nelerdir?

Sıkça sorulan sorular için bir akardiyon sistemi oluşabilir. Mesela Baytronik anasayfayı ziyaret ederseniz aşağı bölümde sıkça sorulan konuları içeren bir akardiyon sistemi vardır. Bunun gibi oluşturabilirsiniz.

SSS nasıl oluşturulmalıdır?

SSS oluşturma fikri kafanıza yattıysa konunuzla alakalı sorulara öncelik verebilirsiniz.

Örneği;

SSS konusunda bir sıkça sorulan sorular sayfası oluşturacaksanız aşağıdaki gibi sorular oluşturabilirsiniz?

SSS Nedir?, SSS için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?, Neden SSS sayfası oluşturmalıyız? gibi sorulara cevap vererek kullanıcıları daha çok bilgilendirebilir ayrıca Arama motorları içinde kaliteli bir optimizasyon yapmış olursunuz.

Ayrıca schema ile de bir faq sayfasıda oluşurabilirsiniz. Böylelikle Google aramalarında soru cevap şeklinde bir sonuç çıkartabilirsiniz. Schema ile ilgili bilgi almak için Google schema sayfasını ziyaret edin.

En iyi cevap olarak seçildi