Ücretsiz Stok Fotoğraf İndirebileceğiniz 3 Site

Ücretsiz Stok Fotoğraf İndirme Siteleri

Günümüzde telif hakkı bulunmayan orijinal fotoğraflar bulmak neredeyse çok zor. Bir makale veya blog yazdığınızda tek gereken şey onu fotoğraflar ile süslemek. Hal böyle olunca da telifsiz görseller aramaya başlarsınız, Google üzerinde olmayan ve yarın öbür gün sorun teşkil etmeyecek ve yüksek boyutlu. Bu yazımızda size ücretsiz fotoğraf siteleri paylaşacağız.

Ücretsiz fotoğraf siteleri de nedir? bu siteler yüksek çözünürlük ve halka açık şekilde sunulan, ücretsiz üzerinde düzenlemeler yapabileceğiz fotoğrafların yayınlandığı web sitelerdir. Burada insanlar ücretli veya ücretsiz şekilde çektikleri yada tasarladıkları fotoğraf veya görselleri paylaşırlar.

Ücretsiz Fotoğraf İndirebileceğiniz Web Siteleri

Aşağıdaki web siteler üzerinden aradığınız ve kullanmak isteyebileceğiniz milyonlarca stock fotoğraflara ulaşabilirsiniz. Buradan ücretsiz indireceğiniz fotoğrafları, Photoshop gibi yazılımlar ile üzerinde oynama yapabilir, web sitenizde yada projelerinizde ücretsiz stock fotoğraflar olarak kullanacağınız için gönlünüz rahat olsun.

Aşağıdaki sitelerde yüksek çözünürlüğü olan milyonlarca fotoğrafa ulaşın.

pixels

1- Pixels.com

https://www.pexels.com/tr-tr/

Listenin başında olan Pixels güzel stok fotoğraflar paylaşıyorlar. Genellikle insan yüzleri üzerine paylaşım yapsalar da aradığınız bir çok ücretsiz fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Keşfet bölümü ile yeni ve en çok beğenilen görsellere (fotoğraflara) ulaşabilir ve onları (minimum 640 x 426), (maksimum 5184 x 3456) 4K olarak indirebilirsiniz. Bu gerçekten çok yüksek çözünürlük ve fotoğrafı indirmek için üye olmanıza da gerek yok.

unsplash stok fotoğraf

2- Unsplash.com

https://unsplash.com/

İkinci sırada bulunan Unsplash çarpıcı ve sıradışı fotoğraflar indirebileceğiniz bir adrestir. Ayrıca minimal tasarımlara ilgi duyuyorsanız veya sade fotoğraflar arıyorsanız bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. İnsanların çektiği fotoğrafları lisans (telif hakkı) olmadan kullanabilirsiniz. Bir çok profesyonel fotoğrafçının çektiği fotoğrafları gönül rahatlığı ile makale veya bloglarınız da kullanabilirsiniz.

freepik

3- Freepik.com

https://www.freepik.com/

Freepik aslında grafikerler için en iyi görsel ve fotoğraf sitesidir. Çünkü içinde milyonlarca kullanıma hazır ücretli ve ücretsiz materyali barındırır. Vektör tasarımlardan, fotoğraflara, Photoshop dosyalarına kadar bir çok kullanabileceğiniz görsele rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Listemizin son sırasında olmasının nedeni, genellikle çizim dosyaları paylaşıyor olması. Freepik sitesini bizde çok fazla kullanıyoruz ve tavsiye ederiz.

Ücretsiz fotoğraf indirme sitelerini bu yazımızda sizlere paylaştık. Bu sitelerdeki görsellerin tüm hakları yükleyenin ve indirenin üzerinedir. Bu yüzden Baytronik bu konuda sorumluluk kabul etmez.

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz stok fotoğraf sitelerini üst tarafta paylaştık. İlk 3 siteden indireceğiniz tüm stok fotoğraflar ücretsizdir (bazıları ücretli olabilir). Buradan indirdiğiniz fotoğrafları sitenizde, uygulamada, sunumlarda kullanabilirsiniz ve hiç bir telif ihlaline uğramazsınız. Profesyonel çekimler oldukları için kullanacağınız alana da bir güzellik katacaktır.

Ayrıca galeri yapıp kullanabilirsiniz.

Bonus: Ayrıca Canva (www.canva.com) sitesinden de ücretsiz bir şekilde stock fotoğraflar indirebilir, düzenleyebilirsiniz. Ücretli sürümünü de kullanabilirsiniz.

Sonuç

Gördüğünüz gibi, stok fotoğrafçılığı için giderek artan ihtiyaç için çok fazla sayıda güzel stok fotoğraf indirme sitesi var. Bu web siteleri tasarımcılar, pazarlamacılar ve blogcular için bir nimet haline gelmiştir. Böylece aradığınız en çarpıcı fotoğraflara ücretsiz ulaşabilirsiniz.

1 Comment

  • Elif

    07/07/2020 - 19:13

    Elinize sağlık güzel paylaşım

Cevap ver