Web Spamı Nedir?

web spami nedir

Web spam’ı, Google’ın arama algoritmasını kandırmak ve arama motoru sıralamalarını yapay olarak şişirmek için tasarlanmış bir metin, kod veya bir web sayfasıdır. Genellikle, bu teknik bir kar üretmek ve black seo teknikleridir.

Google’ın web yöneticisi yönergelerinin dışında kalan veya doğrudan sonuçları ihlal eden arama motoru sıralama manipülasyonunun herhangi bir biçimidir .

Web spam’i bir zamanlar mükemmel şekilde karşımıza çıkarken, her yerde spam mesajlar, yazılar, görseller, web siteleri vardı ama Google güncellemeleri ile bu oran en aza indirildi. Ancak hala Haber sitelerinde bu spamları görebilmekteyiz. Yakın güncellemeler ile bunlarda ortadan kalkacağı benziyor.

web spam

Yukarıda, Fiverr freelancer platformundan satın alabileceğiniz – ancak asla yapmamanız gereken – bağlantı satın alma hizmetlerine bir örnek verilmiştir.

Bağlantı satın alma ve satma, Google tarafından ve web yöneticisi politikalarını doğrudan ihlal eden bir ” Kalite yönergeleri ” olarak adlandırılır .

Bunların meşru pazarlama biçimleri olduğunu ve sponsorlu yayınlarla aynı şey olmadığını unutmayın. Çünkü çoğu kişi Backlink paketleri satarken genellikle hacklenmiş ve çok fazla spam içerikler paylaşılan sitelerden alındığı için Google spam içerik olarak görür. Bu yüzden uzak durulmasın da fayda vardır.

Web spam kullanımları

Web spam’in amacı basittir: etik olmayan uygulamalarla web sitesini üst sıralara taşımak, ancak spam yapan insanlar tekniklerinin ne kadar tehlikeli olduğunun farkında olmayabilirler. Zira fark edildiği an Google tarafından ağır cezalara maruz kalacaklarından bir haberdirler.

Web spam’ı daha fazla organik trafik getirerek hedefine ulaşsa bile, bunu yaparken nitelikli potansiyel müşteriler üretme olasılığı düşüktür.

Ayrıca, web spam uygulamaları neredeyse her zaman kullanıcının deneyiminin kalitesine zarar verdiğinden, bu stratejileri kullanan herkes yüksek bir hemen çıkma oranına sahip olur. Bu da web sitesinin kalitesiz olarak anılmasına yol açacaktır ve sıralama kayıpları yaşayacaktır.

Bu yüzden elinizden geldikçe web sitenizin seo çalışması yaptırırken en iyi seo ajansını seçtiğinizden emin olmalısınız. Çünkü web sitenize geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilirsiniz.

SEO sadece Backlink olmadığını ve her siteden yazı almamanız gerektiğini öğrenmeli ve İnternet’de her türlü spam olabilecek hareketlerden uzak durmalısınız. Bunun için bir ata sözü var ” kendiniz için yapılmasını istemediğiniz şeyi başkalarına yapmayınız. “

Cevap ver