Doğru WordPress Teması Nasıl Seçilir (Rehber)

tema secimi

İnternet en doğru WordPress teması arşivleri ile dolu ve her yayınlanan içerik en doğru WordPress temasından bahsetmektedir. Aslında, Google’da bir saniyeden daha kısa sürede yaklaşık 686.000.000 arama sonucu elde edersiniz.

Web sitenizin ihtiyaçlarına uygun, kullanımı ve bakımı kolay bir tema bulmanız ve en önemlisi web sitelerinizin en iyi bölümlerini sergilemeniz önemlidir. Söylemesi yapmaktan kolay. Mevcut 25.000’den fazla farklı ücretsiz WordPress temasıyla (bu sadece kaba bir tahmin), doğru temayı bulmak samanlıkta bir iğne bulmaya çalışmak gibidir . Bu makale WordPress temanızda aradığınızı anlamanıza yardımcı olmaya çalışacaktır.

Barry Schwartz Seçim Paradoksundan bahseder ve birçok seçenekle bunalmış olma hissi gelir. WordPress temanızı seçerken sizi sakin tutmak için, ne istediğinizi bularak başlayalım .

1- WordPress Tema

wordpress tema seçimi

WordPress tema geliştiricileri her zaman esnek, özelleştirilebilir ve çeşitli özellikler sunan temalar oluşturmak istediklerinden, en gelişmiş WordPress temaları hemen hemen her tür web sitesine uyabilir. Ancak, mevcut seçeneklerle, neden yalnızca aklınızdaki web siteleri için oluşturulmuş bir WordPress teması aramıyorsunuz?

Düşünmek için bekleyin.

Bu, yüzlerce incelemeyi okumadan, temayla ilgili tüm eklentilere ve demo web sitesine nasıl benzeyebileceğinize bakmadan önce, temanın işinize yarayıp yaramadığına bakın. WordPress tema geliştiricileri size temayı ne amaçladıklarını söyleyecektir.

 • Profesyonel yayıncılık web siteleri
 • Dergi web siteleri
 • Haber kaynakları
 • Kişisel bloglar
 • İş blogları
 • Tek sayfalık sunum temaları

Web sitenizin girdiği kategoriyi seçin ve oradan başlayın. Bu bariz bir tavsiye gibi görünebilir, ancak gelecekte size çok fazla strese neden olacaktır.

2. WordPress Tema Seçimi

Kendiniz için mükemmel WordPress temasını seçme sürecinde, birçok demo web sitesine tıklama eğilimindesiniz. Hepimiz onlara bakarız, temanın neler yapabileceğini görür ve bunun kendi web sitemizde nasıl görüneceğini hayal ederiz. Genellikle temayı hayal ettiğimiz şeyi “yapmak” için belirli bir beceriye sahip olmamız gerektiğini unutuyoruz.

Baytronik olarak, demo web sitelerini tanımanızı ve bunları kendi başınıza kullanmanızı kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Eğer sizin için ideal temayı bulamadı iseniz bizim ile iletişime geçin.

Premium bir WordPress teması satın almak ve bunu web sitenizde etkinleştirmek, hayalinizdeki web sitesini oluşturmak için ilk adımı atarsınız. Daha az deneyimli bir WordPresser iseniz, kullanımı kolay ve yeni başlayanlara yönelik temaları arayın. Albert Einstein’ın sözleriyle “altı yaşında bir çocuğa açıklayamıyorsanız, bunu kendiniz anlamıyorsunuz”, bu yüzden en iyi şekilde yararlanabileceğiniz bir WordPress teması seçtiğinizden emin olun.

3. Güvenliği Sağlayın

WordPress dünyasının bir parçası olmanın bir avantajı, onun arkasında duran WordPress topluluğudur. Açık bir kaynağın güzelliği, herkesin birşeyler üretebilmesidir ve bu yüzden gerçekten çok sayıda harika WordPress teması vardır, aynı zamanda doğru olanı seçmenize yardımcı olabilecek incelemeler de vardır. WordPress temaları hakkında daha fazla okumak için gidebileceğiniz birkaç yer var, başlamak için harika bir yer WordPress.org , bu size tema derecelendirmeleri verecek . WordPress.org’un incelemeleri almak için objektif bir yer olduğunu düşünün, WordPress tema web sitelerini de ziyaret edebilirsiniz, ancak kendi tanıtımlarını yapmaya eğilimli olabileceğini unutmayın. ThemeForest gibi premium temalar satan web siteleride yine internet üzerinden bulabilirsiniz.

Bir WordPress temasına yatırım yapmadan (zaman ve para) önce düşünülmesi gereken başka bir şey vardır, WordPress forumlarında alacağınız tema hakkında detaylı bilgiler alabilir ve aklınıza takılan soruları yine bu platformda sorabilirsiniz. Buradaki insanların size güzel fikirler vereceğine emin olabilirsiniz. Eğer biraz İngilizce biliyorsanız tam size göre.

4. Dokümantasyon ve destek

WordPress temasının kullanılabilirliği büyük ölçüde onunla birlikte gelen belgelere ve desteğe bağlıdır . WordPress ile daha deneyimli iseniz, daha az ihtiyacınız olacaktır, ancak deneyimsiz iseniz temanız ile gelen dokümanları kesinlikle okumanızı öneriyorum. Bu, seçiminizde önemli bir rol oynamalıdır, çünkü doğru destek ve belge olmadan istediğiniz siteyi oluşturamazsınız.

Çoğu ücretsiz WordPress teması desteğe sahip olmayacaktır , yani kendi başınıza yaşadığınız en küçük sorunlarınız varsa ve bunu düzeltemezseniz üçüncü taraf bir geliştiriciye ödeme yapabilirsiniz. Premium WordPress temaları genellikle 1 yıllık e-posta tabanlı destekle ayrıntılı belgeler sunar.

5. Tema araçları

Tüm harika şeyler gibi, temalar da “gadget” olarak adlandırdığım, yandaki tüm tatlı şeylerle birlikte gelir. Temanızı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken özellikler.

 • Responsive. Tüm web trafiğinin yaklaşık % 50’sinin cep telefonlarından geldiği için bundan bahsetmem gerekmiyor gibi görünüyor ama siz bir tema satın alırken kesinlikle mobil uyumlu olup olmadığına bakın..
 • SEO Dostu. Yoast gibi iyi bir SEO aracıyla, web sitenizin iyi sıralamada harika bir çekimi vardır, ancak SEO dostu bir tema seçtiğinizden emin olmanız gerekir.  Tema açıklamasında optimize edilmiş SEO veya SEO  optimizasyonu arayın . Okuduğunuz her şeye güvenmeyin, bu yüzden tema demosu web sitelerinde MozBar veya SEO Site Araçları gibi Chrome uzantılarını tekrar kontrol edin .
 • Site hızı . Harika görünen, ancak yüklenmesi uzun süren bir temaya sahip olmak, insanların% 50’sinin onu görmemesine neden olur. İlk olarak, Pingdom Web Sitesi Hız Testi ile tema demo web sitesi hızını kontrol edin . Çok yavaş açılan tema seçimi yapmaktan kaçının. Optimize edilmiş bir temaya sahip olmak kullanıcı deneyimini, SEO sıralamasını, dönüşüm oranlarını ve dolayısıyla çevrimiçi geliri artırır.
wordpress tema seçimi

Aklınızda bir WordPress teması mı var?

Hala bir tema seçimi yapamadınız mı? endişelenmeyin, ilk başta beklentileri karşılayabilecek bir tema bulmak imkansız görünebilir. Ancak bizim ile iletişime geçerseniz size destek olmaktan onur duyarız.

Sonuç

WordPress web siteniz için en doğru ve başarılı bir tercih yapmanız yardımcı olduğumuzu düşünüyoruz. Ayrıca Kurumsal WordPress teması, Blog ve Haberler için ideal WordPress sayfalarını oluştururken doğru tema seçimi yapmanızı ve bu temalarda hangi özelliklere bakmanız gerektiğine yardımcı olmaya çalıştık eğer hala bir tema seçiminde kararsız kaldı iseniz yorum yaparak bize ulaşın ve gönderdiğiniz temanızı analiz ederek uygun olup olmadığı konusunda bilgi verelim.

2 Comments

 • Elif Dalyan

  26/04/2020 - 15:54

  Hocam elinize sağlık magazin temasında jannah kullanmayı düşünüyorum acaba be kadar doğru olur? Birde tema alırken themeforest ne kadar güvenli?

  • Mustafa Işık

   04/05/2020 - 13:20

   Merhaba elif, jannah güzel tema daha önce kullanmıştım. Şuan Jnews kullanıyorum bu temadan da memnunum.

Cevap ver