2020 YouTube Üzerinden Para Kazanma Rehberi

youtube para kazanma

2020 yılına özel olarak oluşturmak istediğimiz Youtube üzerinden para kazanma rehberi ile yaratıcı kişiliğinizi kullanarak Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz. Bu alanda yapmanız gerekenleri yazıp size bu meşakkatli yolda yardımcı olmak istiyoruz.

Öncelikle hangi alanda, nasıl videolar çekeceğinize karar vermelisiniz. Hazırda bir arşiviniz varsa eğer işiniz daha kolay gözüküyor. YouTube üzerinden para kazanmak için öncelikle bir Youtube kanalı açmalısınız. (1k (1000) abone sayısına ulaşana kadar para kazanamazsınız yeni güncellenen Youtube yasalarına göre 1K olmadan para vermiyorlar. Bilginize)Kaliteli bir içerik oluşumu üzerine çeşitli hazırlıklar yapmanız gerekiyor. Kanal tasarımı, videolar için introlar, simge, kanal kapağı vb. kanal logosu gibi işleri yaparak ana başlangıcınızı yapabilirsiniz.

Youtube Kanal Sihirbazı

Youtube kanalınızı açtıktan sonra bir Google Adsense hesabı açmanız gerekiyor. Kendi mail hesabınız üzerinden açabilirsiniz. Adsense hesabınızı açtıktan sonra bu hesabınızla Youtube hesabınızı senkronizasyon etmeniz gerekiyor.

Youtube dan Para Kazanmak

Onu da içerik oluştur bölümünden yapabilirsiniz. Ardından içeriklerinizi aksatmadan yüklemeniz gerekiyor. Videoları elinizden geldikçe seri bir şekilde ve hiç pes etmeden yüklemeniz gerek. Sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte. İçerikleri kendiniz üretmelisiniz, sağdan soldan videolar alıp yükleme yaparsanız YouTube bunu kolaylıkla tespit edebilir ve bu aldığınız 3.kişilere ait videolar telif yiyerek (Telif yediğiniz videolardan reklam ücretleri telif atan ajanslara gidebilir veya reklam gösterimi olmaz) en kötüsü bir kaç kez telif yediğinizde hesabınızı kapatabilir.

YouTube Üzerinden Para Kazanma Rehberi

youtube abone ol

İçerik yüklemeye başladıktan sonra çok sabırlı olmalısınız çünkü başlarda çok az sayıda aboneniz olacaktır. Sabretmek, işe başladığınız anda karşınıza çıkacak olan ilk engel olacaktır. Abone sayınızın az olmasına küsüp, içerik yükleme işlemlerinizi aksatmamalısınız. Youtube kendisine sadık olup sürekli bir şekilde video yükleyen kanalları ön plana çıkartmaya başlıyor.

Her gün ya da iki günde bir video yüklemek hiç kolay bir şey değil. Partnerlere üye olmak önemli bir adım sayılır. Partnerler, belirli kanalları bünyesine alıyor. Eğer sabredip, abone sayınızı artırıp, özgün içerik üretmeye sürekli devam ederseniz Youtube ile partnerler aracılığıyla daha kolay iletişime geçebilir ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Youtube üzerinden para kazanmanın yolu özgün içerik üretmekten, özgün videolar yayınlamaktan geçiyor. Oyun kanallarının çok fazla olması, oyun kanalı açacak olanları hüsrana uğratabilir.

Kendi yaratıcılığınıza güvenerek, oyun dışında farklı işleri kapsayan bir video konseptiyle abonelerinizin karşısına çıkmanız gerekiyor. Youtube üzerinden para kazanmak kolay bir iş gibi görülse de, işin içine girdiğinizde bu işin hiçte kolay olmadığını göreceksiniz. Zaman içerisinde bu yazımıza nasıl videolar için seo çalışması yapılması gerek anlatacağız.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Bilmeniz Gerekenler

YouTube sitesi üzerinden video yükleyip reklam geliri elde ederken bilmeniz gereken bir kaç şey vardır. Bunlara hakim olmanız gereklidir ve Google üzerinde arama yapılanları cevaplamaya çalışmaktayız.

1- Youtube üzerinde para kazanmak için kaç izlenim gereklidir.

Youtube sitesi belli bir izlenme sonrası reklamlarını yayınlamaya başlar. Bunun için en az bin izlenime ulaşınca reklamlarınız gözükmeye başlar. Bu reklamların gözükebilmesi için Google Adsense anlaşması yaptıktan sonra çektiğiniz videolarda reklamlar gözükmeye başlayacaktır.

2- Youtube üzerinden para kazanmak için ilk önce kanal açmalısınız.

Youtube.com üzerinden para kazanmayı hedefliyorsanız ilk önce bir kanal açmalısınız. Normal gmail hesabı oluşturup Youtube üzerinden video yüklemesi yapabilirsiniz. Para kazanmak için ilk yapacağınız işlem bu olmalıdır.

3- Youtube para kazanmak için video süresi

Genellikle çekeceğiniz videolar kesinlikle 10 dakika ve üzeri olmasını önermekteyiz. Çünkü her 2 dakika arasına reklam koyduğunuzu düşünürseniz 5 adet reklam koyabilirsiniz. Bu yüzden çekeceğiniz videoları kısa tutmanız para kazanmanızı da düşürecektir.

4- Youtube dan para kazanmak helal mi

Bu konuyu en iyi din bilimcileri, hocalar bilir ama bize göre tabiki de helaldır. Sonuçta bir emek veriyor ve bunun için zaman ayırıyorsunuz. Vicdanen düşündüğümüz de yaptığınız işe göre para alıyorsunuz, çalmıyor çırpmıyorsunuz bize göre bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyoruz. Bu yüzden Caiz olduğunuza inanıyoruz.

5- Youtube çeviri yaparak para kazanmak

Youtube milyonlarca videoyu barındırdığı gibi ilgimizi çeken videoların çoğu da Ingilizce hal böyle olunca çeviri şartı olmaktadır. Bazı firmalar özel çevirmen ve tercüman kiralayarak bu videoları Türkçe’ye veya İngilizce’ye çevirilerini yaptırmaktadır. Youtube üzerinden çeviri yaparak da para kazanabileceğinizi unutmayın.

6- Youtube da canlı yayın yaparak para kazanmak

Ayrıca Youtube üzerinden canlı yayın yaparak da para kazanabilirsiniz. Canlı yayında oynadığınız oyunda insanlar size bağış yaparak katkıda bulunabilirler. Ayrıca Youtube’nin oyuncular için oluşturduğu domain https://www.youtube.com/gaming/ adresinden canlı yayın oluşturup oynadığınız oyunu canlı olarak izlettirebilirsiniz.

7- Youtube dan para kazanmak için kaç abone ve kaç saat izlenme gerekir

Youtube 2018 yılında güncellediği politikası ile en az 1000 abone ve 4000 saat izlenme gerektiğini belirtti. 4000 saat tahmini 167 gün izlenme oranına sahip olmanız gereklidir. Bu yüzden bu kuralları yerine getirdiğiniz taktirde Youtube üzerinden para kazanabilirsiniz.

Cevap ver