Gaziantep
360° Creative Ajans

YouTube SEO

Dünyanın en büyük ikinci arama motoru YouTube!

YouTube, şirketinize büyük bir potansiyel müşteri kitlesine eşi görülmemiş bir erişim sunan dünyanın en büyük ikinci arama motorudur. Ancak, arama motoru optimizasyonu (SEO) için videolarınızı optimize etmek, hedef kitlenizi çekmek ve onların güvenini kazanmak için çok önemlidir.

Baytronik, YouTube SEO optimizasyon hizmetlerimiz işletmenizin (ve kanalının) daha fazla görüntüleme, beğeni, yorum, abone kazanmasının yanı sıra marka bilinirliği oluşturmasına, web sitesi trafiğini artırmasına ve çevrim içi satış ve müşteri oluşturmasına yardımcı olur.

Video SEO hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin, bu yazımız sadece YouTube’da SEO’un önemini değil aynı zamanda neden böyle bir hizmet satın almanızı da anlatmaktadır. Eğer bu hizmet hakkında direkt görüşmek isterseniz 0551 598 5198 numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

📹

YouTube SEO Hizmeti

Herhangi bir optimizasyon yapmadan video yüklemek mi? Genellikle başarısız sonuçlar ortaya çıkar. Baytronik SEO hizmeti ile YouTube videolarınız daha fazla görüntüleme, yorum ve beğeni alır. Bu da marka bilinirliğini ve güvenini arttırır.

🙋🏼‍♀️

Video Prodüksiyon Hizmetleri

YouTube videolarınızı sizin adınıza kurgulayıp, düzenleyip yayınlarız. Böylelikle videolarınızı hem başka bir kanal kullanamaz hem de izleyiciler işi profesyonel olarak görürler. Yani videolarınız amatör değil tamamen profesyonelce yayınlanır.

YouTube SEO hizmetlerimiz ile başarılı olursunuz

YouTube SEO hizmetlerimiz şirketinize video optimizasyonu için anahtar teslim çözümler sağlar.

YouTube optimizasyon hizmetlerinizin bir parçası olarak, ekibimiz YouTube sitesinde yayınlamak istediğiniz video için bir kaç önemli işlemler yapar. Bu işlemlere örnek aşağıdakilerdir.

1. Anahtar kelime araştırması

Anahtar kelime araştırma içerik optimizasyonu ayrılmaz bir parçasıdır ve youtube SEO için çok önemli bir işlemdir.

Kullanıcıların YouTube’da hangi kelimeleri aradıklarını belirlemek için, YouTube SEO ajansımız anahtar kelime araştırması yapar.

Kullanıcıların ne aradıklarını, ne gibi videolar seyrettiklerini öğrenip videolarınızı bu doğrultuda yükleyeceğiz.

Anahtar kelimeler YouTube SEO başarısı ile ne ilgisi var?

Hedef anahtar kelimeleriniz video başlıklarınız, video etiketleriniz ve video açıklamanız gibi yerlerde görünmelidir. Videolarınızı hedef anahtar kelimelerinizle optimize etmek, sıralama yapmak istediğiniz terimlerde videonuzun gözükmesine de yardımcı olur.

2. Video ön izlemenizi de optimize edeceğiz.

Videoların tıklanma oranları (TO) genellikle ön izleme resimleri ile çok ilgisi vardır. İlgi çekici ve cesaret verici değilse, kullanıcılar büyük olasılıkla başka bir videoyu tıklatacaktır.

Küçük resim, videolarınızı tıklamadan önce videonun ön izleme resmidir.

Ajansımız tıklamaları ve görünümleri teşvik etmek için YouTube SEO hizmetlerinden biri olarak video küçük resim optimizasyonu sağlayacaktır.

Video Ön İzlemeleri

3. Videolarınızın başlıklarını optimize ederiz

Videolarınızın başlıklarını optimize etmek, sıralamanızı iyileştirmeniz de size yardımcı olabilecek mükemmel bir YouTube SEO hizmetidir. Sonuçta, başlığın kullanıcıları etkilemesi gerekli değil mi?

Video başlıklarınızı hem tıklamaya uygun ve sıralamalar için optimize edilmiş olduğundan emin olmak için Baytronik ile iletişime geçebilirsiniz.

4. Açıklamanızı optimize ederiz

Video başlıklarınız kadar önemli bir diğer noktada video açıklamalarıdır.

Açıklamalarınız video ile ilgili ayrıntılı bilgi verdiğine emin oluruz. Aynı zamanda açıklamalarda videonuz için seçtiğimiz anahtar kelimelerimizi ve semantik kelimelerde kullanırız. Böylelikle videolarınız daha net şekilde anlaşılmış olur algoritmalar tarafından.

5. Etiketlerinizi oluştururuz

YouTube’da, bir video yayınladığınızda, etiket ekleyebilirsiniz. Etiketler tıpkı Instagram’da yayınladığınız fotoğraflara hastang eklemek gibidir. Sizi daha önce duymamış insanlara videolarınızı duyurursunuz.

Anahtar kelime seçiminizi tarafımızdaki uzmanlar profesyonelce gerçekleştirecekleri için daha fazla insana ulaşmanızda kaçınılmazdır.

Neden YouTube SEO hizmetlerine ihtiyacınız var?

Eğer YouTube SEO hizmetlerini satın almanız için bir neden arıyorsanız, cevabı çok basittir. YouTube üzerinde potansiyel müşteri kitlesi oluşturmak, içeriklerinizin izlenme oranını artırmak ve buradan bir dönüşüm hedefliyorsanız bu hizmeti satın almalısınız. Eğer sadece her video yükledi ve buradan bir beklenti içerisinde değilseniz bu hizmeti satın almanız gerekmez.

Biraz daha derinlemesine düşünürsek, YouTube üzerinde bir pazar oluşturmak, görsel içerikleriniz ile bir müşteri dönüşümü içerisinde iseniz ve videolardan müşteri kazanmayı ya da marka bilinirliği oluşturmak istiyorsanız kesinlikle YouTube SEO’ya yatırım yapmalısınız!

Aşağıda YouTube SEO hizmetleri için birkaç neden yazmak istiyoruz.

1. Daha yüksek bilinirlik, daha fazla tıklama almak.

Google’daki arama sonuçları gibi, YouTube aramalarında en üst sırada olan videolar daha fazla tıklanma eğilimi alırlar. Böylelikle bu videolar çok izlenir ve marka bilinirliği de artar ya da web sitesine daha fazla trafik alınır.

YouTube’un arama algoritması, Google’ınki gibi, videoların YouTube’da nasıl sıralanacağını belirlemek için çok çeşitli sıralama faktörleri kullanır. YouTube’un hedefi, aramalarda kişinin arama amacına göre videoları sıralamaktır.

Bununla ilgili olarak, kullanıcılar büyük olasılıkla aradıklarını bulmak için aşağıdaki videolara değil muhtemelen ilk üç sırada olan videoları izlemeye başlarlar.

Peki, YouTube SEO hizmetini satın aldığınızda bu ilk üç sıradaki videolardan biri sizinki olursa ne olur?

Tabii ki, marka bilinirliğiniz artar, sitenize daha fazla trafik alırsınız ve videolarınızın izlenmesi de artar.

2. Daha fazla etkileşim daha yüksek sıralamalara yol açar.

YouTube arama algoritmaları birçok kriteri tek tek inceler. Bunların bir tanesi de videolara yapılan etkileşimlerdir. Bir videoya yapılan yorumlardan, beğenmelere veya paylaşıma kadar birçok kriteri inceleyen algoritma etkileşimi yüksek videoları ön plana çıkartır. Bu da sıralamalarda daha iyi konumlara gelmenize yardımcı olur.

Baytronik sizin adınıza yüklediği videolarda etkileşimi yükseltmek için bir dizi çalışmalar gerçekleştirir.

3. YouTube büyük bir kullanıcıya sahiptir.

Neden YouTube SEO hizmetlerini tercih emelisiniz?

En büyük nedenlerden biri, YouTube’un muazzam takipçisi olmasıdır. Örneğin bulunduğunuz konumu Gaziantep olarak düşünün ve 1.6 milyon vatandaş burada yaşıyor ve bunun 1 milyonunun her gün en az birkaç kez YouTube girdiğini ve bir şeyler seyrettiğini düşünün! Muazzam değil mi?

Platformun aylık 1,9 milyardan fazla kullanıcının oturum açtığını biliyor muydunuz? Bu çok fazla kullanıcı sayısının çoğunluğu işletmeniz veya ürünleriniz ile ilgilendiği üzerine bahse bile gireriz.

YouTube SEO hizmetlerine yatırım yapmaya değer. Çünkü kullanıcı tabanı çok büyük – ve bununla marka bilinirliğinizi, web sitesi trafiğinizi ve dönüşümlerinizi artırmak için büyük bir fırsat.

YouTube Kullanıcı Sayısı

YouTube SEO’ya Başlamaya Hazır mısınız?

YouTube optimizasyon hizmetlerinin videolarınıza nasıl bir olumlu etki yarattığını öğrendiğinize göre, artık bu hizmeti satın almaya hazır mısınız?

Biz arama sıralamaları hakkında uzun zamandır hizmet veren bir yerel seo ajansıyız.

Ayrıca sizin için birçok hizmet de veriyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

 

YouTube SEO Nedir?

YouTube üzerinde yüklediğiniz videoların daha fazla insana ulaştırılması için yapılan tüm çalışmalara YouTube SEO denir.<

YouTube SEO Nasıl Yapılır?

YouTube SEO; video ön izleme resminin optimizasyonu, başlık açıklama ve anahtar kelimelerinin optimizasyonuna varıncaya kadar yapılan çalışma gruplarıdır.

YouTube SEO yaptırmalı mıyım?

Eğer YouTube web sitesi üzerinde bir beklenti içerisinde iseniz yaptırmayı düşünebilirsiniz. Örneğin daha fazla marka bilinirliği istiyorsanız ya da daha fazla izlenme ihtiyacınız varsa bu hizmeti satın alabilirsiniz.

YouTube SEO Ayarları Nedir?

YouTube video yüklerken yaptığınız ayarlamalar YouTube SEO ayarları içerisine girer. Genellikle hedef kitlenizin aradıkları anahtar kelimeler üzerinde ayarlar yapmanızı öneririz.

İletişime Geçin